Yatırım yapmaya başla!

İtalyan Pininfarina Bugatti Chiron’u Hedef Alan Hipercar Araç Yapımından Bahsetti!

İtalyan otomobil üreticisi Pininfarina iddalı bir hiper otomobil sunmaya hazırlanıyor. Markanın diğer projeleri de oldukça ilgi çekici!
İtalyan Pininfarina Bugatti Chiron’u Hedef Alan Hipercar Araç Yapımından Bahsetti!

Markalaşma anlamında daha çok yeni sayılabilecek Pininfarina onlarca yıldır tasarım alanında geçilemez oluşunu birçok kere ispatlamıştı. İtalyan şirketin işi, bir aracı görsel olarak hazırlamaktı ancak sonradan imalatın tamamında yer almak istedi. Ferrari ile olan yakınlığından dolayı çoğu hipercar modelinde Pininfarina’nın imzası bulunuyor.

Bugünlerde markanın yaklaşan ve belirli bir kesitinin sunulduğu PFO hypercar‘ın teaser tasarımlarından çok süratli bir otomobil olduğu anlaşılıyor. Görsellerde anlayabildiğimiz ve emin olduğumuz tek şey ise aracın gerçekten hızlı olacağı!

Pininfarina’nın Hedefi Bugatti Chiron’nun Yükselişini Durdurmak

Pininfarina'nın Hedefi Bugatti Chiron'nun Yükselişini Durdurmakİtalyan şirket farklı markaları da markajına almış ancak hedefin kilit noktası Chiron. Son aylarda Chiron gibi Koenigsegg’in de daha fazla sürate çıkabilmesi için Michelin lastik geliştirmeyle uğraşıyor.

Pininfarina’da sanırız iki firmanın bunlarla uğraşmasına gerek kalmayacağını söylüyor. Dış kısımda çekici bir far ve gövde tasarımına sahip olan PFO Concept için ilk yorumumuz, 2.2 sn civarlarında kalkış yapabilen ve farklı aerodinamik paketlerde donatılmış bir otomobil olacağı.

Pininfarina Lucid Air ve Faraday Müşterilerini Kendine Çekmek İstiyor

Pininfarina Lucid Air ve Faraday Müşterilerini Kendine Çekmek İstiyorMotor Authority‘ye konuşan yetkililer; 2020 ve 2025 yılları arasında gösterecekleri farklı dört adet EV aracın, sanıldığı gibi milyon dolarlık ve ulaşılması zor otomobiller olmayacağını söylediler. Sınıf otomobillerinin Faraday ve Lucid Air araç tiplerine benzer olacağı söylendi.

Aldığımız bilgilere göre PFO’nun çıkacak dört modele benzemeyeceğini düşünüyoruz.

Hipercar için planlanan nefes kesici tasarım ve ünite programları, otomotiv dünyasında “Pininfarina’nın küçümsenmeyeceğini” gösterecek deniyor.

Görsellerde fazla detay verilmezken, planlananın bir hiper otomobil olacağı açıkça gözüküyor. Hız konusunda ise Bugatti’nin hedef alınışı, bir takım teknik verilerin aslında söylendiği anlamına geliyor. Pininfarina’nın PFO konsepti ile ilgili detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum