Yatırım yapmaya başla!

Peugeot’un e-Legend Konsepti 504’ün Retro Havasında Geliyor!

Peugeot hediye paketini açtı ve içerisinden çok özel bir ürün çıktı. 508'in tek kapı versiyonu altında, retro duruşunu aldığı 504 Coupe'un e-Legend Concept'te dönüşüne birlikte bakalım...
Peugeot’un e-Legend Konsepti 504’ün Retro Havasında Geliyor!

Hafta başında sizlere Peugeot’un 508 Coupe üzerine bir çalışma yapacağını duyurmuştuk. Öyle ki yetkililer spor otomobilin temellerinin çok farklı yerlere dayanacağından bahsetmişlerdi. Gönderilen ilk teaser’de arkadan ancak karanlık bir ortam görüntüsü vardı. Stopların 508’in siyah temalı arka stoplarına uygun olduğunu söylemiştik.

Paris’e gelecek yeni araç, işin gerçeği bizi çok şaşırttı. 1968 ile 1997 yılına kadar üretimde tutulan ve dünyaca kabul gören bir model olan 504, yeni e-Legend‘ın temellerinin oluşturmasını sağlamış. Görür görmez bu aracın yalnızca prototip olarak değil, üretime alınacak otomobil listesinde olması gerektiğini düşündük. Gelin hep beraber 504 yeniden nasıl canlandırılmış bakalım!

e-Legend, retro duruşuna rağmen günümüz estetiğini profesyonelce taşıyor!

Yeni Peugeot’un ön duruş şekli çekici. Kaputun biraz da olsa Amerikan Dodge Charger‘ları andırdığını söyleyebiliriz.

504’ün 2018 çizgileri far ve çevresinde de kendini gösteriyor.

Kompakt aracın dörtlü far grubunun her biri mercekli bir yapıyla bütünleştirilmiş.

Kaput, çamurluk, tamponun birleşim kısımları bizce e-Legend’ın gerçek tasarımının ortaya koyuldu yer!

Aydınlatmaların açısal duruşları ve bulunduğu kalıba benzetecek bir model bulamıyoruz. e-Legend tamamen özgün!

504 Coupe ile yan yana getirilince farkların olmadığını daha net anlayacaksınız!

Vücut hatları aynı 60’lardaki gibi harika bir A stün duruşu, alçak tavan ve büyük tekerlekler!

e-Legend’ın arka kısmında da güzel şeyler yapılmış.

504’ün stop farlarına modern yorumlar yapılmış. Yine 3’lü gördüğümüz arka farlar, e-Legend için Ledli olarak hazırlanmış.

Aslan logolu kokpitin her noktasından teknoloji akıyor.

Turkuaz ile kahve tonların buluşturulduğu kokpit, sade ve büyük dijital ekranları taşıyor. Kadranlar ve fonksiyon kısımlarının hepsine birer ekran yapısı verilmiş. Elektrikli olarak tasarlanan spor aracın öte yandan da otonom sürüşü uygunluğu vurgulanmış.

Yeni Peugeot e-Legend için bir dizi elektrik motoru hazırlanmış.

100 kWh‘lık batarya paketine sahip retro aracın 456 ps‘e çıkan motor gücü var. 800 nm torkla hareket eden e-Legend’ın yaklaşık 3.7 saniyede 0-100 km arası kalkışını tamamlayabileceği söyleniyor.

Yeni konseptin menzil rakamları da şaşırtıcı.

Teknik kısımlardan devam ettiğimizde 311 ile 373 mil yani 500 ile 600 km arasında menzile sahip olabileceği konuşuluyor. Ve bataryaların tam dolumunun 25 dakikada yapılabileceği.

Yeni araç özellikleri hakkında söyleyenen bir şeyde sürüş modları. Yavaş ve hızlı şekilde ayrılan sürüş özelliklerine Soft, Sharp, Legend ve Boost isimleri verilmiş.

Soft modunda daha yumuşak ve yavaş gidişler olurken, Legend ve Boost’ta heyecanlı ve adrenalin takviyeli sürüşleri vadediyorlar.

Tasarımsal anlamda 504 Coupe‘nin kupası taklit edilerek yapılan e-Legend, bizden tam not aldı. Peugeot’un elektrik dünyasına katabileceği bir spor araba olduğunu da açıklamış olması, ileride hızlı ve yüksek menzilli tek kapılı araç savaşlarının başlayacağının işaretidir. Peki yeni Fransız konsepti için sizin yorumlarınız ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum