Yatırım yapmaya başla!

2020 Opel Corsa Kamuflajlı Gövdesiyle Objektiflere Yakalandı!

Opel'in mini 5 kapılısı Corsa için geri sayım başladı. PSA bünyesinde Peugeot 208 ile aynı alt yapıda hazırlanacak model için bazı detaylardan bahsedildi!
2020 Opel Corsa Kamuflajlı Gövdesiyle Objektiflere Yakalandı!

37 yıldır üretimine ara verilemeden devam edilen Opel’in beş kapılı mini aracı Corsa, son şekline hazırlanılıyor. İspanya’da 3 kapılı üretilerek sonradan Avrupa pazarına 5 kapılı olarak ihraç edilen model, Nova olarak da anılıyordu. Jenerasyonlarına A harfi ile başlayan Corsa’nın 2014 yılında yenileme ardından E nesline kavuşturulmuştu.

Yıllar geçtikçe daha çok Opel’in genel hatlarını almaya çalışan şehir modelinin, bu sefer daha belirgin geleceğini söyleyebiliriz. Gövdesinin duruşuna bakıldığında selefine göre büyümüş olduğunu görüyoruz. F serisinde dikkat çekecek en büyük farklardan birisi de PSA platformlarında ve yeni tanıtılan 208 ile aynı noktada üretilecek olması. Detaylar aşağıda…

6. nesil Corsa, ağır kamuflaj altında, detayları iyi saklanıyor.

İşin aslına bakacak olursak geneli itibariyle dış kısmına yorum yapmak zor. Alman markanın öncesinde sunduğu konsept araçlardan yola çıkmak mantıklı olacaktır. Zira sonraki nesillerin bir takım parça stilleri, gösterilen konsept araçlardan geliyor. GT X Experimental’in de yapısal manada Corsa’yı temsil ettiğini düşünüyoruz.

Gümüş gövde üzerinde sarı çizgili hali gibi olmayacak ancak ızgarada ve LED aydınlatma şekillerinin de Corsa’nın Experimental’a benzeyeceğini düşünüyoruz.

2020 Corsa’nın önünde bir Insignia ve Grandland X silüeti görebiliriz.

Zar zorda olsa Corsa farlarının gidiş yönüne baktığımızda sade yapılı, LED teknolojili şekilde geleceğini sanıyoruz. Petek tipi ızgarası normal boyutlarda duruyor. Veya alt kısım hava girişleriyle birleşik duruyorsa da agresif bir görüntüyle karşımıza çıkabilir.

Kaput altında tamamen PSA ürünleri kullanılacak. Öncesinden Opel’in bahsettiği e-Corsa‘da 6. nesilde gösterilecek. Elektrik destekli mini Alman’ın kilosuna göre çok yüksek beygirler üreteceğinin altı çizilerek söylenmişti. “e” ibaresi başta melez motor yapısında gelip sonradan tamamı elektriğe de dönüşebilir.

Puretech burada da ortaya çıkıyor. Benzinli küçük hacimde Corsa’yı 1.2 Puretech temsil edecek. Öte yandan dizel basamağını bırakmayan Fransız şirket, Alman kardeşi için 1.6 Blue HDi‘yı hazırda tutacak. Ayrıntılar şimdilik bu kadar. Tanıtımı için New York Otomobil Fuarı olur mu sorularına kısa süreli cevap veremiyoruz. Takipte kalın…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum