Yatırım yapmaya başla!

Nissan’ın Yüksek Tavanlı Kei Aracı 2020 Dayz İspanya’da Görüldü!

Nissan'ın artık Japon pazarı dışına çıkardığı mini MPV'si 2020 Dayz hakkında bazı bilgiler geldi. İşte detaylar...
Nissan’ın Yüksek Tavanlı Kei Aracı 2020 Dayz İspanya’da Görüldü!

Piyasalar içerisinde birçok isimle hitap edilen Dayz, Japon Kei araç temsilcilerinden birisidir. Uzak Doğu ülkesinin en çok sevdiği araç grubu, 1949’da standartları belirtilen Kei‘lerdir. Ülke içinde yaygın olan Dayz gibi modeller, artık Avrupa’ya da açılmaya başladı. Mini araç sınıf örneklerinde tüm Japon markaların sahip olduğu ultra mini araçlarda en son Prodrive’ın Subaru R1 Kei modifiyesini görmüştük.

2001 yılında Nissan’ın model gamına kattığı Dayz, İspanya’da test sırasında yakalandı. Modelin mevcut tasarımı 2013 yılından beri değiştirilmemişti. Aynı yapı Mitsubishi tarafından eK Wagon ve eK Space modelleri için kullanılıyor.

Dayz’ı eskisinden farklı şekiller bekliyor.

2020 Nissan Dayz PrototipÜzerinde gerçekten ağır bir kamuflaj olan prototipin sanki modifiyeli bir hat yapısına sahip gibi. Modernleştiğini düşündüğümüz far ve ızgara kısmında Nissan’ın hangi modeline benzediği konusunda bir fikrimiz açıkçası yok.

Yukarıdaki modifiyeli yorumunu aslında tamponu adına yapmıştık. Mini aracımızın hava açıklığı fazla, tarz bir tamponu olduğu tahmini yapabiliriz.

Dayz her zamanki gibi boydan veremediği yüksek ölçüleri tavan kısmına aktarmış.

2020 Nissan Dayz Prototip TestJapon yasalarına göre Dayz 3490 mm uzunluğa ve 1490 mm genişliğe sahip olmak zorunda. MPV tarzı gövdesini koruduğunu gördüğümüz model, şehir içi kullanıma uygun en pratik ve geniş otomobillerden biridir.

Yasaların sınırladığı bir diğer kısımda motor hacmi ve gücü. Kei otomobillerin motorları 660 cc‘den fazla olamaz. Güçleri de 64 ps‘ten fazla olamaz.

Park sorunları ve dar sokakların en mantıklı araçlarından olan Dayz için yine 660 cc’yi geçmeyen 3 silindirli, turbo destekli 64 ps’lik bir motorla gelmesi bekleniyor. Testleri devam eden Nissan Kai modeli için daha ilgi çeken kısmı müşterilere 4×4 çekiş sisteminin sunulacak olması.

Önden çekişli tipi de olacak ve aktarımlar Japonların çok sevdiği CVT şanzımanla gerçekleştirilecek. 2020 Dayz hakkında verebileceklerimiz şimdilik bu kadar. Ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum