Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

2020’de Net Karı 2,11 Milyar Dolara Gerileyen Barclays Hisseleri Düşüşte

Önde gelen finans grubu Barclays, bugün açıkladığı finansal raporda 2020'de net karının %38 düşerek 1,53 milyar dolara gerilediğini duyurdu.
2020’de Net Karı 2,11 Milyar Dolara Gerileyen Barclays Hisseleri Düşüşte

Bankacılık ve finans lideri Barclays, Perşembe günü paylaştığı finansal sonuçlarında 2020 yılına ilişkin tam yıl karının %38 düşerek 2,11 milyar dolara (1,53 milyar Pound) gerilediğini açıkladı.

Şirket, özellikle İngiltere’de artan vakalara rağmen 2020’nin son çeyreğinde hissedarlara atfedilebilecek net karı 220 milyon pound olarak belirtti.

CNBC’nin haberine göre, şirket karı azalmasına rağmen temettü ödemelerine devam edecek. Ayrıca şirketin nihai kazanç raporunda, üçüncü çeyrekte 611 milyon pound net kar kaydedildiği ve son çeyrekte de bunun güçlü bir şekilde devam ettiği görüldü.

Pandemiyle birlikte tüketici harcamalarında sert düşüşler görüldü.
Pandemiyle Birlikte Tüketici Harcamaları Sert Düştü
Görsel Kaynak: Barclays

Barclays CEO’su Jes Staley, salgının Birleşik Krallık tüketici harcamalarını oldukça olumsuz etkilediğini belirtti ve aynı şekilde bireylerin güçlenen bilançolarının şirket bünyesinde hissedildiğini ekledi. İngiliz ekonomisinin ileriki dönemlerde bastırılmış bir talebin etkisinde kalacağını söyledi.

Şirket, hisse başına temettü ödeme noktasında da yeni kararlar aldı. Bu plan çerçevesinde 700 milyon sterlinlik hisse geri alımına başlanacağı belirtildi.

Barclays hisseleri (BARC) sert düştü.
Barclays Hisseleri Sert Geriledi
Görsel Kaynak: Investing

Birleşik Krallık piyasasında fiyatlanan hisseler, %5,24 ekside 149,46 sterlinden işlem görmeye başladı. Sert gerileyen şirket hisseleri gün boyu 146,32 – 155,24 sterlin aralığında dalgalandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum