Yatırım yapmaya başla!

2020 Yılı için Yenilenen Hyundai Azera Hiç Olmadığı Kadar Farklı Duruyor!

Hyundai'nin lüks sınıfta sunduğu Azera, makyajlandı ve caddelerde kendisini daha fazla belli ediyor.
2020 Yılı için Yenilenen Hyundai Azera Hiç Olmadığı Kadar Farklı Duruyor!

2020 yılı içerisinde yeni haliyle gösterilmesi beklenen Azera (Grandeur), başka markalarda görmediğimiz, farklı bir tasarım haliyle karşımıza geliyor. Korsan resimler aracın “ışıklı” halini en net şekilde vererek, Hyunda’nin premium sedanlardaki hevesini kaybetmediğini anlatıyor. Zaten yeni Sonata’daki ekstra belirgin parçalarla bunu öncesinde anlamıştık. 2018 model yılı ile detaylı bir şekilde incelediğimiz Azera’nın bir dizi yeniliklerle geleceği söylendi.

6. nesliyle bantlardan inen Azera için makyaj paketi hazırlanmış olsa da, ön yüzden kasa değişimi olduğu demek daha uygun olurdu. Lüks sedanda fark edilen ilk şeylerden birisi Hyundai en yeni marka hatlarını lüks araca vermiş olması…

Yeni makyaj operasyonun da Azera’nın ön yüzdeki ışıklandırması çok güzel gözüküyor.

Hyundai’nin Amerika pazarı için sunduğu ve 1986 yılından beri pazarda tuttuğu 4 kapılısının, far stili biraz da olsa değiştirilmiş. Aydınlatmaların oval yapısı biraz daha köşeli ve keskin yapılmış. Son dönemlerin açık ara en farklı olmak isteyen markaların başında gelen Koreli, ızgara kısmında görülmeyen bir çalışma yapmış.

Elmas desenli ve Azera’yı olduğundan yukarıda gösteren ızgarası aynı zamanda ok biçimli bir LED aydınlatmayı da içerisinde tutuyor. Sanki panjur bir dijital ekran ve Azera’da seviye 5 bir otonom araç.

Kimilerinin beğenmeyeceği ve de kimilerinin aşk dolu gözlerle bakacağı bu Hyundai Azera’nın 6. neslinden farklarından birisi de tamponu. Abartılmamış ve krom parçalarla detaylandırılmış.

Arka aydınlatma ve kokpitte de değişimler yapılmış.

Önceki ile karşılaştırdığımızda Azera’nın arka kısmında görülen fakları; bütün olan stopların köşe kısımları çamurluğa kadar indirilmiş. Biraz daha formu daraltılmış. Kısaca güzel duruş aynen devam ediyor.

Malzeme kalitesinde Hyunda’inin en iyilerle desteklediği Azera’nın iç mekanında önemli değişimler var. Aracın torpidosuna tam olarak adapte edilen dokunmatik ekranın tasarımı değiştirilmemiş. Aşağı kısımlarda klima ve ekran kontrol butonları tamamen değiştirilmiş.

Direksiyon olabilecek en tarz halinde, kavisli bir krom malzeme barındırıyor. Kolçaktan itibaren tünelin sonuna kadar bir değişim rüzgarı daha var. Vites kolu ortadan kaldırılmış, düğmeli hale getirilmiş.

Klima kontrol bölümü ayrı ekranlı olarak düşünülmüş. Deri koltukların da malzemede olmasa bile farklı desenlerle gösterileceğini düşünüyoruz.

Kaput altında farklı bir yenilik olacak mı bilmemekle beraber, 2.4 GDi 4 silindir, 3.0 MPi V6 ve 3.5 MPi V6 ile şimdilik mevcut düzende gittiğini söyleyelim.

Mevcut Grandeur’un satışları şu anda, Güney Kore, Çin, Orta Doğu gibi küresel pazarlarla sınırlıdır ve Hyundai’nin 2017 model yılı için aracı Kanada ve ABD’den çekmesi kararını takiben Amerika’daki bazı pazarları sınırlamaktadır. Belki Koreli firma son yapıdaki sedanı ile pazarları yeniden araştırmaya başlayabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum