Yatırım yapmaya başla!

Enoch Gabriel’in Tasarımı 2020 10. Nesil Mitsubishi Galant’ı İşaret Ediyor!

90'lı yıllarda lüks sınıfın temsilcilerinden olan Mitsubishi Galant'ı 2020 yılında yeniden yollarda görebiliriz...
Enoch Gabriel’in Tasarımı 2020 10. Nesil Mitsubishi Galant’ı İşaret Ediyor!

SUV’ların yüzünden ortadan kaybolan bir sedan örneğine de Mitsubishi Galant’ıda verebiliriz. Dört kapılı modelleriyle her alanda başarılara imza atan Japon marka, nedense bir türlü sağlam bir ilerleyiş sağlayamamıştı. Lancer sedanın üretim iptali yanı sıra, hızlarla bütünleşen modellerin çoğunun yeni bedenleri SUV’lar olmuştu.  Mesela Eclipse’nin Cross olarak yerden yükselmesi gibi…Peki insanlar alçak karoserli sedan araçları özlemeyecek mi?

Enoch Gabriel adındaki tasarımcı adeta Mitsubishi’ye lüks Galant’ı için sinyal verdi. Yeni yapıda bile bazı geleneklerden vazgeçilmemiş. Son şeklini 2015 yılında alıp kısa süreli üretimde tutulan Galant’ın muhtemel 2020 halini sizlerle birlikte yorumlayalım.

Aşırı modern bir yüzü var mı? Bizce yok!

Peki çok mu eskiye dönük? Ona da hayır diyebiliriz. Gabriel’in çizimi Japon tasarım mantığının fazla dışarısına çıkmadan, günümüz parçalarıyla süslenmiş temiz bir otomobil şekli veriyor.

Galant’a bakınca daha çok uzun seneler yaşatılması gereken bir sedan olduğunu tekrar anlıyoruz.

Tasarımcı, Lancer’a yakın bir çizgide iddalı bir panjur düşünmüş. Kararlı bir yapıda olduğunu yansıtan farları, ızgarayı dolanan kalın gümüş çerçeveyle inanılmaz uyum içerisinde.

Zamanında AMG motoruyla beslenen Galant, temiz bir profile sahip.

Yaprak formlu cam şekilleri araca biraz daha sportiflik katmış. 9. nesilden sonra dinlendirilen Galant, sedan araçların ölmediğinin belki de bir kanıtı olacak.

Orta sınıfın kralına daha klasik bir arka yüz çizilmiş.

Stop farlar çamurluklara kadar taşırılmış. Bagajın uç kısmındaki eğimi ve aşağıya dik inişi rüzgar kanadı görüntüsü vermiş.

Öte yandan ön kısma benzer çalışmaları farkediyoruz.

Ön kısımda da ızgara, farların altına kadar uzatılmıştı. Aynı şekilde arka stoplara yarı “v” tipi çerçeve kullanılmış. Sade bir tampon da çift başlı krom uçlu egzoz çıkışlarıyla hareketlendirilmiş.

2002 yılında 100 bin satarken, 2009 yılında bu rakamlar ABD’de 12 bin olunca haliyle şirketi tarafından Galant’ın fişi çekilmişti. Bizce de sedan sınıfının kaybedilmemesi gerekiyor. 2020 yılında Mitsubishi, bu tasarım üzerine yapacağı bazı eklemelerle Galant’ı çıkartacağını düşünüyoruz. Sizce Enoch Gabriel’in tasarımı 10. nesil Galant’ı temsil edebilir mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum