Yatırım yapmaya başla!

+300 Ps’lik 2020 Mini John Cooper Works GP’nin Vahşi Prototipi Görüntülendi!

Mini, ağır silahını testler için pistlere bıraktı. 2020 John Cooper Works GP, agresif bedeniyle çıkış öncesi gösterisini yapıyor.
+300 Ps’lik 2020 Mini John Cooper Works GP’nin Vahşi Prototipi Görüntülendi!

Mini John Cooper Works GP’yi en son 2017 model yılında incelemiştik. Normalden farklı olarak GP, iyi bir donanım seviyesi ve kışkırtıcı aero kitlerle çıkış yapacaktı. Onun yarışçı kimliği Mini patronu Peter Schwarzenbauer tarafından “en saf haliyle eğlenceli sürüş” şeklinde yorumlamıştı.

Standart Mini’lerle aralarındaki farkları anlamamak mümkün değil. İstek ve tarzınıza göre JCW sanki custom firmasından çıkmış bir hale büründürülmüştü. Bu gelenek 2020 model yılında da devam ettirilerek, önemli yüklemeler gerçekleştirilmiş. Bakalım casus resimlerde hangi ayrıntıları göreceğiz!

Mini, işlerin boyutunda oynamalar yaparak JCW’de güç gösterisine hazırlandığını söylendi.

Pist yollarında yakalanan prototipler, aynı zamanda şirketin en güçlüsü olacak. Özel yapım sekmesi altında çıkarılacak model, 300 beygirin üzerinde olacak. Hazırlıklar 2017 model yılında geçirilen 2.0L dört silindirli motor üzerinden devam ettiriliyor.

JCW’nin üretimi sonrasında sadece 3.000 kişi bu zevki tada bilecek. Kararlar değişmezse baş patron BMW, Mini’nin en hızlı modelinin üretim miktarını bu şekilde olacağını söylemiş.

Yeni 2020 Mini prototipinin eskisinden ne gibi farkları olduğuna bakalım.

Serinin karakteri biliyoruz ki hız ve normalinden üst parçalarla donatılması. İkonik yüzünü kaybetmeden yapılan işlemlerde ön tampon liplerin biraz daha yumuşatılıp, çıkıntılı yapıldığı gözümüze çarpıyor.

Konseptten gelen ögelerin ince değişim geçirilmesinde; alt hava kanalları bölmeli yapılıp, yan kısma olan uzanış biçimleri sağlam bir karakter çiziyor.

Kanınızın akış miktarındaki artışı garanti eden Mini, bize göre ne yapacağı belirlenemeyen bir karakterde.

Gerçi +300 beygirlik olacak motorun gerçekten de bu karoserdeki bir otomobilde belirsizlikler yaratabilir. JCW’nin çamurluk kemeri yapısının önceden bir örneğini görmedik. Adeta bir koruma kalkanı gibi duruyor. Zaten direkt ön kısımdan bakıldığında kanatlarnıı açmış gibi görüntü vermesi, vücuduna dokundurulmayan çamurlukları.

Kokpitinden de görüntüler alınmış olsa da, bitmiş halinin bu olmadığı söyleniyor.

Neden JCW’nin özellikle koltuklarının bu değil denilmesinin sebebi, aynı baldır destekli oturma noktalarının Cooper SE‘de kullanılmış olması. Markanın en sıra dışı otomobili için daha hafif yapıda Recaro veya tarzları dahilinde olacağı düşünülüyor. Anladığımız kadarıyla kokpiti son bitmiş haliyle sonradan göreceğiz.

Yeni 2020 Mini Jooh Cooper Works GP’nin alt yapısındaki ekstralarını yazalım.

Gelen bilgiler arasında aracın süspansiyon sistemi tamamen yenilenmiş. Frenler büyütülmüş, lastik ölçü birimleri yükseltilmiş. Gücünü ağırlıkla kaybetmek istemeyen Mini’de karbon parça kullanımı olsa da marka arka koltukları opsiyonda tutabilir.

Bugüne kadar detayları belli edilmeden gezdirilen test araçlarından sonra cesurca sergilenen bu prototiplerden sonra tanıtımının iyice yaklaştığını anlıyoruz. Son şekli yorumlayacak olursak Temmuz gibi lansmanı yapılıp, hemen satışlarının başlanacağını düşüyoruz. Daha fazla detay için bizi takip edin…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum