Yatırım yapmaya başla!

Mercedes SL’ye Erken Gelen Elektrikli EQSL Yorumu!

Rolls Royce Cullinan, Tesla Semi vb. birçok markaya yaptığı tasarımlarla adından söz ettiren Peisert, şimdi de geleceğin Mercedes SL'sini düşünmüş!
Mercedes SL’ye Erken Gelen Elektrikli EQSL Yorumu!

Hemen heyecanlanmayalım! Gördüğünüz, Mercedes için yapılmış tasarım konsept çalışması. Alman markanın spor çalışmasında yeni SL’nin yüz hatları, EQSL olarak sunuldu. Mercedes’in 1954 yılında başlattığı birinci nesil SL‘ler günümüze 6. nesil olarak gelmiştir. Martı kapıları onu bulunduğu yıllarda idol haline getirdi. Sanırız bu gelenek hiç bir zaman bitirilmeyecek. 7. jenerasyon hazırlıkları sürerken karşımıza çıkan tasarım, olayın mükemmeliyetçi kısmını vurguluyor.

Evrenin tek kapılı en lüks ve aynı zamanda kaputunun altında canavar besleyen SL’ye ilk stil çalışması Peisert Design‘dan geldi. Facebook sayfasında yayınlanan Mercedes tasarımı harika duruyor ve aracın elektrikli olduğunun ibaresi koyulmuş. Şaşırtıcı değil mi?

Tasarımcının olaya bakış tarzına hayran olduk.

Mevcut SL’nin 7. neslinde farklı bir yol izleneceğini Mercedes öncesinden söylemişti. Hangi yol, hangi yön? Şekil yönünden mi yoksa aktarım organları açısından mı? Peisert’te komplike durumu çözmek adına bir çizim yapmış. Dijital çalışma konusunu işleyen kişi gerçekten işinde ustaymış. Yanılmıyorsak, gerçek bir SL fotoğrafı üzerinde çalışılmış. Bu da EQSL‘nin son derece gerçekçi olmasını sağlamış. Eskiden markanın ilk tamamı elektrikli aracı EQC’ye de böyle bakıyorduk.

Anticipatory Dizayn (ön görülü tasarım) teknikleriyle yol alan sanatçı, SL’e DLR benzeri grafikler yüklemiş. Burun kısmında yani ızgara ve çubuklarına işlenen bir farklılık göremedik. Logo ve etraf ögelerine dokunulmamış.

Fütüristik duran yeni SL’nin yeni far düzeneği tampon içerisine gömülmüş. Gösterişli duruşunda çengel Led tipi aydınlatmalar kullanılmış. Far kısmı ise aynı elektrik konseptlerinde olduğu gibi mavi desenleri içeriyor. Aşağı kısımlara indiğimizde de değişim olmamış. Güncel SL’de olan karbon lip gibi ayrıntılara dokunulmamış.

Merc’in ünlü Silver Arrow rengiyle karşımıza gelen EQSL’nin jantlarında da elektrikli olduğunu gösteren renklere yer verilmiş. 5 kollu büyük çaplı jantlar da fazlasıyla yakışmış. EQSL konsept çalışması için bize göre fazla bir söze gerek yok. SL’nin sonrası için kurulan hayal ve uygulanış biçimi başarılı. Sizce geleceğin Mercedes SL tasarımı buna yakın olsa nasıl olurdu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum