Yatırım yapmaya başla!

Mercedes’in Amirali Yeni W223 S Serisi Sağlam Özelliklerle Gelecek!

2020 yılında çıkması planlanan 7. jenerasyon Mercedes S Serisi'nin hangi özelliklerle geleceğini öğrendik!
Mercedes’in Amirali Yeni W223 S Serisi Sağlam Özelliklerle Gelecek!

Geçtiğimiz Nisan ayında 2020 model yılı S Serisi adına bazı çizimleri sizler için yayınlamıştık. Son yenilemesi 2014 yılında yapılan lüks otomobilin, 6 yıl sonra 7. jenerasyonunu yollarda görmüş olacağız. Bunlardan önce; Mercedes’in daha yenilikçi bir çizgiyle modellerini üretmesi, S Klass’da mı aynı stillerle üretilecek sorusunu doğuruyor.

Kamuflajlı korsan resimleri yayınlanan amiral geminin, genel hat değişimleri şimdiden belli oluyor. 6 nesliyle aynı kareye girmesiyle parça şekillerini ayırt etmek daha kolay oluyor.

W222’nin Ön Kısmı Büyük Oranda Değiştirilmiş

Çoğu şey saklansa da parçaların kesişen noktalarından değişimler belli oluyor. Mevcut W222‘inden ayrılan ilk farkı kaputu. Bu sefer daha kalın ve şişkin motor kaputu görüyoruz. Farların aydınlatma ve duruş biçimine bakıldığında son kasa CLS‘ye kayan bir stilin hakim olacağı kanısındayız.

S’in arka kısmına geçtiğimizde stop farların ve tamponun değişimini görüyoruz. Makyaj operasyonlarında kamuflaj bizlere fazla bir şey göstermez ancak komple değişim olduğunda farkları görmek kolay oluyor.

Stoplar eski şekillerinden fazla uzaklaştırılmadan, belki biraz daha büyütülmüş olabilir. Yeni arka tasarımla beraber değişen tamponuna daha açılı bir duruş verilmiş.

Yeni Nesil S Serisi Tam Otonomla Geliyor

Ar-Ge patronu Ola Källenius, özerk sürüş üzerinde çalışmalar yapılarak 2020 S’in otonom seviyesinin yükseltildiğini söyledi. Buna göre amiral gemi 3. seviye otomatik sürüş özelliği ile gidebilecek.

İç kısımda teknoloji durumunu değerlendiren Mercedes tasarım patronu Hartmut Sinkwitz‘de2018 model yılı ile gösterilen A Serisi  ve CLS’den uyarlanan COMAND bilgi – eğlence sistemi hazırlanabileceğini bildirdi.

Aldığımız bilgiler arasında 12.3 inç boyutlarındaki gösterge paneli değiştirilebilir. Tüyolar arasında bu bölgenin oluşumunda Vision Maybach Ultimate Luxury Concept‘den bir kurgu kullanılabileceği ima edildi.

Mercedes’in Son Kasa Amiral Gemisinde Sürpriz Bir Motor Gösterilecek

Benzinli ve dizel motorların W222’de kullanılanlarla aynı olması bekleniyor. 2017 yılında çıkartılan S 560 Plug – in Hibrit versiyongeliştirilen pil teknolojisi ile yeni nesle aktarılacak.

Diğer yandan Alman marka yeni yakıt teknolojisine sahip sınıflar arasına tamamı elektrikli EQ – S‘i sunacak.

Kısıtlı olarak gördüğümüz dış ve donanım bilgilerine rağmen son kasa lüks aracın bu şekilde bile sınıf liderliğini bırakmayacağına kesin gözüyle bakabiliriz. İlerleyen günlerde kamuflaj oranı azaltıldıkça ortaya çıkan detayları daha rahat yorumlayacağız.

Yine de heyecanlandıran kısmı Mercedes S’in aynı 2019 EQC SUV’da olacağı gibi tamamı elektrikli olarak gelmesidir. Araç hakkında yeni detaylar çıktıkça sizlerle paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum