Yatırım yapmaya başla!

Mercedes Bentley Bentayga’yı “Maybach GLS” ile Uyaracak!

Mercedes'in SUV sınıfının en üstünü temsil edecek Maybach GLS, çıkış için gün sayıyor!
Mercedes Bentley Bentayga’yı “Maybach GLS” ile Uyaracak!

İlk olarak 7 ay önce iç mekanından görsel atılan Maybach GLS‘nin prototipleri yola çıktı. Mercedes’in yeniden model üretimine geçeceğini söylediği Maybach’ı şimdilik olağan modellere katmıştı. Alman üreticinin Pekin Fuarı’nda gösterdiği Maybach Ultimate Luxury Concept‘in, Bentley Bentayga’nın üstüne çıkmak için kullanacağını zannetmiştik.

Hazırlıklarına devam edilen Maybach GLS’nin aslında bu alandaki saldırı planı olduğunu öğrendik. Yapılan strateji tam olarak S Serisi üzerine eklenen son S650 Maybach mantığı ile aynı. Normal GLS’den daha fazla konfor detayına sahip olacak SUV, örnek bir model olacak.

Mercedes SUV’un dış detaylarının hiç bir modele benzemeyeceği söylendi.

Biz bunu iç kısımda söylemelerini beklerken dış kısımdan geldi. Tahminlerimizi Maybach S’in yapısından yürütebiliriz. Genişleyen kısımlarda,  ızgara ve tampon olacak. İki kalın çubuğun geçirildiği ızgarada bolca krom olamasını bekliyoruz.

Aynı şekilde tamponun aydınlatma çerçeveleri ve alt kısımlardan geçirilecek detaylarda da krom olacak.

GLS Maybach’ın bazı ayrıntıları özgün olacak.

Araca özel olacak parçalardan jantları söyleyebiliriz. Büyüklük ve tasarımı anladığımız kadarıyla sadece bu 4×4’te olacak. Konforun en üst seviyede sunulacağından, süspansiyon sistemi de Mercedes’in en iyisi olacağı bildirildi. Yüzeyleri tanıyarak otomatikleştirilmiş bir sürüş konforu sağlancak. Özet olarak süspansiyon Magic Body Control‘ün seviyece daha üstü olacak.

Ranger Rover’ın Vogue ile liderliğini sürdüğü sınıfta, GLS Maybach’a çok iyi hazırlanıyor. Kokpitin, Mercedes’in lüks sınıf için bir örnek yapacağını düşünüyoruz. Ve ondan sonraki modellerde de aynısının kullanılacağı.

Mercedes SUV’ların en pahalısı için muhtemelen AMG’nin benimsenen motoru yerleştirilecek.

Burada bahsettiğimiz ünite 4.0L V8. AMG‘nin hazırladığı motor yine yüksek güçlerle çıkışı olacak. Ortalama güç rakamları ise 400 beygir civarları olabilir.

Alman lüks 4×4’ün bu ayın sonunda Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gösterilmesini bekliyoruz. Çıkış tarihi verilmesede, 2019 yılının son çeyreğinde yollarda görebiliriz. Farklı detaylar söylendikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum