Yatırım yapmaya başla!

2020 Mercedes S’in Kokpit Görüntüleri Haricinde Dikkat Çeken Özelliklerinden Bahsedildi!

Mercedes'in amiral gemisi S Serisi'ne dair en yeni bilgiler geldi!
2020 Mercedes S’in Kokpit Görüntüleri Haricinde Dikkat Çeken Özelliklerinden Bahsedildi!

Mercedes’in amiral gemisi S Serisi’nin detayları belli olmaya başladı. Otomobil üreticileri gösterişlerini dış kısımdan ziyade, iç mekanlarındaki teknolojik detaylarıyla yapıyorlar. Alman markanın en iyi bildiği işlerden olan “araç yeniliği”nde yine göz alıcı işlere devam ediyor. En büyük araç klasmanında koşturduğu S Serisi‘nin yenileme zamanı gelmişti ve testleri sürüyordu.

En yeni dijital resimlerle de şeklinin genel olarak neye benzeyeceğine dair bazı görseller yayınlamıştık. Alman markanın son modellerine enjekte ettiği yüz hatlarına yakın bir duruş biçimi göreceğimiz kanısına varmıştık. Kokpit kısmında ise gelen korsan görüntülerle beklentilerin üzerinde takviyeler yapılacağını anladık. Bakalım detaylarda neler varmış.

Mercedes, en büyük ekran yarışmasına hazırlanıyor olabilir!

Amirallerin hepsi, inanılmaz özellik yüklü ekranlarının ebatlarına odaklanmış durumdalar. Yapılacak işlemler bir nevi yapay zekaya bırakıldığı için gelen gösterimler de ona göre uyarlanmış durumda. %80’ninden fazlası halı kaplı olan son nesil S kabininde MBUX haricinde önemli bir parça orta merkeze monte edilmiş. En başta ekranın test pilotlarının araç tepkilerini izlediği bir ekran zannettik.

Belirgin şekilde öncekinden çok büyük olan bilgi-eğlence sistemi, iPad Pro ile karşılaştırılmış ve 12.9 inç’ten daha fazla ölçülere sahip olduğu sonucuna varılmış. Biraz daha görsele yakınlaştığımızda ekranın altında bir dizi fiziksel tuşların olduğunu görüyoruz. Bu tuşların bir tanesinde modelin sürüş pozisyonlarının yönetildiğini düşünüyoruz. Dörtlü flaşör tuşu ve müzik ses seviyesi kontrolününde yönetimi burada.

Mercedes ayrıca yeni S Serisi ile otonom sürüşe damga vuracak.

Yollarda gezen S prototiplerinden biraz da olsa dış yapısı belli oluyor. Ön farları eskisine nazaran daha sert bakışlar sergileyecek ve ızgara kısmında daha geniş duruş biçimlerini tahmin ediyoruz. Far teknoloji hakkında da ikinci beklentimiz yeni S Serisi’nde konuşan aydınlatma teknolojisinin kazandırılması!

Bu kısımların önemi şu anda özerk sürüş kadar yok. Önceki yazılarımızda seviye 3 otonomun Mercedes ile geleceğinden söz etmiştik. Ve bunu S Serisi ile yapacağına. Seviye 2’de bu özelliği kullandıran Tesla ve Cadillac‘ın Super Cruise’sinin üzerine geçilmiş olacak.

7. jenerasyon Mercedes S Serisi’nde olabilecek diğer detaylardan söz edelim.

Aldığımız bilgilere göre bakarsak motor bölümde 2.9L hacimli düz altı silindirli dizel ve benzinli motorların olacağı söylendi. Muhtemelen 2.9L motor yanına bir elektrik hibrit ünite kazandırılacak. Plug-in hibrit kullanılarak S’in 62 km’ye kadar tamamen elektrikle gideceğinden söz ediliyor. Ayrıntıların devamında; akslar arasına erleştirilecek tork düzenliyici 48 Voltluk bir sistemin varlığı da konuşuluyor.

Süspansiyon sistemine takılacak bir stereo kamerayla ortak çalışacak aktif süspansiyon takviyesi olacak. Bu sanırız GLE’de geliştirlen 4Matic mantığına benzeyebilir. Son olarak MRA platformunda olacak üretim aşamasına ek olarak yeni bir MEA platformunda tamamen elektrikli bir EQ-S’in üretileceğinden de söz edildi. Gelişmeler şimdilik bu kadar. Farklı detaylar geldikçe anbean sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum