Yatırım yapmaya başla!

2020 Yılı için Hazırlanan Mercedes CLA’ya İlk Görsel X-Tomi Dizayn’dan Geldi!

Mercedes'in kompakt sedanı CLA, X-Tomi Desing tarafından şekillendirildi. İşte detaylar...
2020 Yılı için Hazırlanan Mercedes CLA’ya İlk Görsel X-Tomi Dizayn’dan Geldi!

X-Tomi Desing tarafından ele alınan yeni kasa CLA için en uygun çizim geldi. 2019 Yeni Kasa A Serisi ile artık Alman temsilcinin hangi grafikleri kavradığını daha iyi anlamıştık. SUV modellerle birlikte kompakt yapılı otomobillerini de yenileme alan Mercedes, bizlere yansıttığı stilleri sırayla segmentine dahil ediyor.

Sisteme ayak uydurmak isteyen Mercedes, yabancı olduğu alan olan pick-up sınıfına X-Class ile dokunaklı bir giriş yapmıştı. Önden çekişli coupe formlu üretime aldığı CLA’nın X-Tomi’nin gördüğü halde çıkışı mümkün gözüküyor. Hatchback yapısı olan A Serisi ile her yönüyle aynı olacağının garantisini verebilirim.

Yeni nesil CLS ile başlayan genel karoser tipine,
CLA ile devam edilecek.

Oldukça beğeni kazanan Mercedes ön hatları, başarısını tetikleyen büyük etmenlerin içerisindedir. Kaputun burun kısımına denk gelen yerinde ızgaraya inişi fevkalade! Farların daha köşeli hali, gelen yeni tip Ledlerle tamamlanacak.

CLA’nın test sürüşleri başlamış ve korsan resimleri gönderilmişti.

Kokpit kısmında ileri teknoloji ve görsel anlamda güzel çizgilere geçen Mercedes 2018 yeni Sprinter’ın dahi iç mekan yapısını binek araçlar kadar özen gösterdiğini farketmiştik.

Temel alınan MBUX bilgi eğlence sistemi yeni CLA için de olacak. E Serisi ve S Serisi ile başlayan bitişik ekran düzeni, sanırım her bir modele dahil edilecek.

CLA’nın güncel motorlar dışında Renault’tan getirilen 1.3L hacimli üniteye de yer verileceği söyleniyor.

1.5L’lik ünitelerin yanı sıra, Renault’a ait ve Nissan GTR teknolojisiyle ele alınan ünite görev yerine koyulacak.

AMG’nin hazırladığı ve son çıkışı yapılan A45 AMG’de kullanılan 400 beygirlik 2.0L ünite de yeni kasa CLA’da kullanılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum