Yatırım yapmaya başla!

2020’de McLaren SUV Bir Modelin Sinyallerini Veriyor!

Dünya süper spor arabaların en hızlılarından olan McLaren, yine en hızlı olmaya aday bir SUV model çıkarma planlarını yakaladık. 2020 yılı için düşündüğü hızlı 4x4 aracını, Lamborghini ve Aston Martin'nin en büyük rakibi yapmak istiyor. Bakalım Yeni Zelandalı McLaren'in olası düşünceleri nelermiş?
2020’de McLaren SUV Bir Modelin Sinyallerini Veriyor!

Nereden geldi bu SUV çıkarma çabası? Orta sınıf araç üreticilerinin normal olarak SUV modellerinin olması ve insanların tercih etmesi normal. İlk hızlı SUV akımını başlatan firma biliyoruz ki Porsche! 4×4 segmentinde hafif araziye dayalı, güçlü serilerin üretimini Porsche’nin üstlenmesi ve dünyaya Cayanne gibi bir spor SUV çıkarması şaşırtsa da, başarılı oldu. SUV alanında bu zamana kadar boy gösteren belli başlı üreticiler vardır.

Toyota, Land Rover, Honda, Nissan ve Jeep vb. markalar 4×4 alanında insanların en çok tercih ettikleri markalardı. Halen de öyle! Porsche, spor arabaları mantığını alıp, daha büyük hacimlere sahip bir yapıya, aynı aktarımları yaparak ortaya “süper spor SUV” olayına start vermişti. Ancak Porsche dışındaki firmalar, lüks ve hızlı SUV’un nasıl tepki alacağını bilmiyorlardı. Gördüler ki Lamborghini, 4×4 Urus modeli ile girişimlerde bulundu, bu alanda söz sahibi olmak isteyen üreticiler de, ard arda çizimlerini göstermeye başladı.

Dünyada çoğunluklu olarak Mercedes ile tanıdığımız ve hayalleri süsleyen arabaları ile ünlü McLaren lüks ve hızlı SUV alanında boy gösterecek. Bakalım McLaren’in 2020 SUV planlarında neler varmış?

McLaren En Başta SUV Segmentini Onaylamamıştı

McLaren En Başta SUV Segmentini OnaylamamıştıMcLaren, Porsche’nin en atak olduğu zamanlarda, spor araba üreticilerinin farklı alanlara kaymasını saçma bulmuştu. Savunduğu şey, herkes çizgisinde hareket etmeliydi. Peki şimdi değişen nedir? Çok basit! İnsanlar artık mantık yönünde hareket ediyor. Spor araba kullanımının kısıtlı olduğunu bilen insanlar, aynı tadı alabilecekleri daha büyük ve konforlu yapılara yöneliyorlar. Mesela Bentley Bentayga! Benteyga’yı gördükten sonra tek düşünce “daha ne kadar lüks olabilir” oluyor.

McLaren’de tercihlerin hızlı şekillerde değiştiğini görmüş olacak ki 2020 için SUV planları yapmış. Genel olarak baktığımızda bir firmanın SUV model çıkarması, bence garantili gelir kaynağıdır. Sizce de artık öyle olmadı mı?

McLaren Planlarını Hayata Geçirirse Fazlasıyla Hızlı Bir SUV Gelebilir!

McLaren Planlarını Hayata Geçirirse Fazlasıyla Hızlı Bir SUV Gelebilir!McLaren’in SUV’u hakkında şimdiden bir şey demek istiyorsak hayal gücümüzle hareket etmemiz gerekli. Ancak ağır basan ve olması en muhtemel şekilde, özellikle motor konusunda ne yapabiliri sizlere söyleyeceğiz. McLaren, bizim düşüncemize göre 3.8 litre hacminde 500 hp üstü V8 bir motor kullanabilir. Bu üniteyi kullanması durumunda kalkışı 3-.35 saniye, maksimum sürati 320 ile 350 km/h arasında olacaktır.

Çünkü rakipleri yazmış olduğumuz rakamlara kadar indi. Diğer bir senaryo da, McLaren’in 720 S’ler de kullanmış olduğu 4.0L motor hacmi dir. Aynı silindir hacminden 600-720 hp’lere çıkan ünite çıkarırsa da şaşırmamak gerekiyor.

McLaren, 2020 yılındaki planlarını hayata geçirirse, sanırım 2022’de dünya, hızlı SUV’ların kapışmasını seyredecek. Peki spor arabalara kim binecek? Tek kapı arabaların her zaman yeri ayrıdır ve SUV bir model hiç bir zaman yere yakın konumlu +300‘leri gören araba kadar zevkli olamaz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum