Yatırım yapmaya başla!

McLaren’in Gizli Silahı “Speedtail” 1000 Hp’yi Aşacak!

McLaren'in en hızlısı olması için üzerinde çalışılan Speedtail'in gücünnü +1000 ps'i geçeceği açıklandı.
McLaren’in Gizli Silahı “Speedtail” 1000 Hp’yi Aşacak!

Hiper otomobil dönemini iliklerimize kadar yaşadığımız bu dönemde araçlar, akla zarar hızlara geldiler. Konsept aracının yapısı hakkında bu zamana kadar detaylarından fazla söz etmeyen McLaren, Speedtail’le göz dağına başladı!

Top Gear‘ın da katıldığı bir etkinlikte marka yöneticisi en çok merak edilen kısımları cevapladı. Speedtail‘in en başta da aşırı hızlı olacağı söylenmişti. Ekstra olarak da P1’den gelecek güçlerle besleneceği ancak teknik rakamlarda dahası olacağı aktarılmıştı. Bakalım detaylarda neler var!

Speedtail Güçlü Bir Benzinli Motorla Beslenecek!

Speedtail Güçlü Bir Benzinli Motorla Beslenecek720S’ten gelen motor mimarisini Speedtail’de görebiliriz. Üretilmesi planlanan süper serinin kaputunun altına 4.0L V8 yerleştirilebilir. Bahsettiğimiz kısım hiper otomobilin benzinli tarafı. Eğer yüksek hacimli çift turbolu ünite kullanılırsa 720 ps güç ve 770 nm tork sağlayacak. Bu güçlerin yanına gelecek elektrik motorla birlikte gücün 1000 ps‘i aşması bekleniyor.

Hibrit aktarma organının P1’de kullanılan üniteye de bağlanması söz konusu. Yani 3.8L Twin Turbo V8 ile hareket edecek bir elektrik motorun, P1’e kattığı 176 hp’den fazlasını vereceği söylendi. Birleşik olarak 903 beygir açığa çıkartan P1’e karşı Speedtail yine 1000 ps‘i aşan güçlerle gelecek.

Speedtail’in P1’den Daha Hızlı ve Konforlu Olması Sağlanacak!

Speedtail'in P1'den Daha Hızlı ve Konforlu Olması SağlanacakMarka direktörü Mike Flewitt, aracın her detayında “süper” kelimesini kullanıyor. Speedtail’in süper hızlı ve süper konforlu olacağını vurguluyor. İşin aslına baktığımızda McLaren hazırlıklarını yaptığı sıralarda Pininfarina’nın PFO Concept aracı da hazırlanıyor. Kompakt, hafif yapılı araç sınıfı genişliyor ve Speedtail’in rakipleri de küçümsenecek cinsten değil.

Karşısında Agera RS gibi bir modelin yaratıcısı olan Koenigsegg duruyor. İsveçli otomobil üreticisi 480 km/h sınırlarını zorlamaya başladı bile! İlerleyen günlerde Speedtail’den detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum