Yatırım yapmaya başla!

McLaren’in Speedtail’e Gelen Spider Yorumu!

Senna'dan sonra McLaren'in en dehşet makinası olan Speedtail'e gelen harika yorumlar!
McLaren’in Speedtail’e Gelen Spider Yorumu!

Yaklaşık 2 ay önce İngiliz şirketin 1000 ps güçlerde bir araç üreteceğinin haberi verilmişti. Geçtiğimiz hafta tüm hatlarıyla sahne alan Speedtail, yapısal olarak da markanın hız alanının yeni sahibi olacağını belli ediyordu. Hiper otomobillerin artık hız duvarı 400 km/h olarak görülmeye başladı ve şirketler bunu en üst seviyesine çıkmaya çalışıyor. ABD’li Hennessey’in testlerine başladığı Venom F5’i dediğimiz gibi 485 km/h’ye çıkartırsa, olayın seyri inanılmaz derecede değişir.

İlk örneklerinin 2020 yılında çıkacağı Speedtail‘in farklı desen ve biçimlerde dijital karalamaları yapılmış. Coupe olarak lanse edilen modelin mutlaka üstü açık bir tiplemesi yapılmalıydı. Ve o da FMPNick‘ten geldi. Sosyal medyada paylaşılan görsellerde, Speedtail’in 106 seçeneği için farklı fikirler verilmiş. Hep beraber, hızlı araca neler yapılmış bakalım!

Turuncu renge boyanan McLaren artık üstsüz!

Kesinlikle 106 adet sınırlı üretim içerisine cabrio versiyonun eklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çizimlerde ön ve arka jantların aynı türden olması da Speedtail’i daha iyi görmemizi sağladı.

McLaren’in sürat temsilcisinin parçalarının tamamı karbon fiberden oluşturuldu. Aerodinamik mekanizmaya çok çalışılmış olsa da üstü açık çizimlerde dikiz aynası normal olarak verilmiş. Speedtail’in gönderilen ilk görsellerinde aynaların otomatik olarak giriş çıkıl yapabilecek bir mekanizmada olduğu gösterilmişti.

McLaren Speedtail’in görülmemiş çizimlerine, ünlü tasarımcı Nikita Aksyonov’da dahil olmuş.

En fazla Ferrari F1‘lerde gördüğümüz Marlboro desenleri, Nikita sayesinde Speedtail’e de aktarılmış. Tasarımcı ilk olarak kırçıllı beyaz gövde üzerine mor üçgen biçimli modellemesini yapmış.

McLaren F1’den gelen tipinin etrafına ikinci çizimlerde kırmızı şeritler geçirilmiş. Motor kaputunun hava boşlukları da aynı ton kırmızı renge boyanmış.

Nikita Aksyonov, 106 Speedtail müşterisine farklı olmayı vadetmiş.

Ön kısımdan yapılan çalışmalarda Batman tarzıdan, futbol takım renklerine kadar seçilebilecek onlarca çizim görüyoruz. En dikkat çekeni, Arap dünyasının Lamborghini’lerinde çok gördüğümüz sarı-siyah renk kombini! Bagajın bir kısmı, kapsül etrafı, kaput ve tamponun gold renklerde hoş durduğunu söyleyelim.

Rus sanatçının asıl Marlboro teması, kırmızı Speedtail’in burun kısmına beyaz üçgen şekille ele alması olmuş. Birazda aracın genel olarak özelliklerinden bahsedecek olursak; Senna’nın aksine Speedtail, P1’den gelen bir hibrit destekli ancak 132 ps daha güçlü hareket ettirilecek.

İngiltere’de 1.75 milyon dolar (vergi hariç) etiket fiyatını ödeyebilen 106 kişi bu hiper araca sahip olabilecek. En yüksek 403 km/h hıza çıkması ve bunu da 12.8 saniyede gerçekleştirmesi bekleniyor. Peki, 2020 McLaren Speedtail’e yapılan çalışmalarda başta cabrio olamak üzere, Aksyonov’un tasarımları sizce nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum