Yatırım yapmaya başla!

2020’de Üretilmesi Planlanan “Lotus SUV” Bu Şekilde Gözükebilir!

Lotus, 2020 yılı için SUV bir model düşünüyor. Tahmini çizimlerde şu anda yayınlandı. Gördüğümüz kadarıyla spor araba modellerine hizalı gidilmiş. İşte detaylar...
2020’de Üretilmesi Planlanan “Lotus SUV” Bu Şekilde Gözükebilir!

Lotus’un birden çıkan crossover planı eminim ki diğer spor araba üreticilerinin tetiklemesinden kaynaklı oldu. İtalyan temsilci Lamborghini’nin Urus ile SUV alanında kendini göstermesi üstüne de Bentley‘den gelen süper atak işleri iyice kızıştırdı. Lotus’un olası kasa yapısı bu şekilde tahmin ediliyor. 4×4 SUV pazarındaki faaliyetler Çin merkezli bir tesiste düşünülüyor. Bazı yorumcular spor araba üreticilerinin tarzlarının dışında başka alanlarda “sırf çok satış amaçlı ” girişimlerin, doğru bulmadıklarını söylediler.

Tabi sadece bir düşünce! Baktığımızda Lotus’un duruş biçiminden fazla ayrılmadan, onun bir İngiliz olduğunu belli edecek yapıda çıkacaktır. Yeni Lotus SUV’da Urus’da olduğu gibi spor araba segmentinin farklı modellerden alınan grafiklerle şekillendirilebilir.

Lotus SUV’a baktığımızda gerçekten de marka modellerinin büyümüşü olarak görebiliriz.

lotus suv karoseri şekli

Far yapısının yarış odaklı arabası Elise Cup 260‘dan alındığı çok açık. Diğer unsurlara baktığımızda; ızgarasının yine boyuta göre yapıldığı gözüküyor. Şu anda bir çizim üzerine konuşuyor olsakta, üretim modeli yine anlattıklarımızı kapsayacaktır.

Alanı gereği Lotus SUV daha çok crossover havasında olmasını bekliyoruz.

lotus suv konsept

Yapılacak platformun şu an için ne olduğu belli değil. Markanın hassas olacağı konulardan birisi de karoser yapısında kullanılan malzemeler. Yani çamurluk, tavan ve iç mekandaki bazı öğelerde karbona başvurulabilir.

İngiliz Çin karışımı 4×4’ün iç mekanı da yine benzer şekillerde olacaktır.

lotus suv konsept iç mekani

Belki iç mekanı Exige modeline benzer diceyeceğiz ancak onun gibi açık şanzımanlı olmaz. Görünüm açısından benzer olsa da SUV modelde ortadan ince bir tünel düşünülebilir.

Motor bölümünde de bazı tahminler var!

lotus suv konsept motor

Hafif yapılı lüks SUV için olabilir dedikleri bir motor tipi var. O da yine Exige’de kullanılan Toyota tabanlı 3.5L supercharged‘lı bir V6. Bu ünite üzerinden gidecek olursak kalkış süresi 4.5-5.0 saniye arasında olabilir.

Lotus’un 2020 planlarına aldığı SUV modeli, dünyanın şimdiki 4×4 yatkınlığına bakarsak bence çok satan model olabilir. Lüks olacak diye düşünülse de aynı fikirde değilim. Uzun zamandır hızlı arabalarıyla ünlü olan Lotus, ibre odaklı bir firma. Bakalım 2020’de bizleri neler bekliyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum