Yatırım yapmaya başla!

2020 Yılında Land Rover “Road Rover” Adında Farklı Tip Araç Çıkartabilir!

Autocar yine Land Rover'ın gizli bir projesini yakalamış ve süper wagonlar arasına girmeye aday bir otomobilin ortaya çıkması bekleniyor. İşte detaylar...
2020 Yılında Land Rover “Road Rover” Adında Farklı Tip Araç Çıkartabilir!

Autocar, İngiliz grubun Range Rover projelerini teker teker ortaya dökmeye devam ediyor. Kısa süre önce de Vogue’nin Benteyga ve Cullinan’a karşı oluşturacağı zırhtan bahsetmişti. Anlaşılan dergi ajanları grup etrafında sürekli bir araştırma içerisinde. Çünkü bu kadar plan bir anda ortaya dökülemez. Verdiği haberlere bakıldığında birinci sınıf lüks SUV üreticisinin Velar ve tek kapı Range Rover SV Coupe‘den sonra sınıflarını bariz şekilde genişletmek istediğini anlayabiliyoruz.

Jaguar – Land Rover Group (JLR) ilk planı 2018 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gösterilecek olan 2. jenerasyon Evoque‘un markanın ilk enine yerleştirilecek melez motoruyla çıkışının müjdesi verildi. Ve elektrikli versiyonun beş kapılı kasa tipiyle geleceği bildirildi. Bakalım İngiliz şirketin diğer planları nelermiş!

Range Rover Satışları Genel Olarak Düşmüş

Range Rover Satışları Genel Olarak DüşmüşYıllık satışlara bakıldığında Land Rover’ın Range Rover’dan memnun olmadığı anlaşılıyor. Çünkü satışlar senelik bazda 100.000 adedin altında seyretmiş. Durumları kapsamlı şekilde değerlendiren marka da sanırız otomobil sınıflarında saldırı alanlarını genişletmek istiyor.

Land Rover Alçak Karoserli Wagon Tipi Araç Yapımına Girebilir!

Land Rover Alçak Karoserli Wagon Tipi Araç Yapımına GirebilirBizler başlığımızda tereddütlü şekilde yazsakta Autocar, Range Rover’ın yeni bir tarz araca kavuşacağını söylüyor. Rekabet alanını biraz daha genişleterek fayda sağlayacağını düşünen Land Rover, “Road Rover” adını vereceği Allroad tarzı araç hazırlıklarına başlamış.

Yeni Road Rover’ın Gövdesi Jaguar XJ’den Alınacak

Yeni Road Rover'ın Gövdesi Jaguar XJ'den AlınacakArazi sürüşlerinden çok asfalt yollara uyumlu olması beklenen yeni Range Rover, Jaguar XJ’nin hafif alüminyum yapısından yararlanacak. Yeni modelde Ford’dan tedarik edilen V6 – V8 ünitelerin yanında plug-in hibrit yerleştirilebilir. Road Rover’ın planları hakkında ilerlediğimizde ufuklarda 4. seviye otonoma da sahip olması muhtemel gözüküyor.

Bazı tahmini digital resimler verilse de üretim aşamasında son olarak nasıl olacağını açıkçası merak ediyoruz. SUV’dan ziyade sedana yakın, wagon tipinde çıkması planlanan Land Rover’ın sonraki dönemlerde sedan araç yapabileceği de söylendi. Düşüncelere göre bizim anladığımız Land Rover, Range Rover ve Road Rover şeklinde 4×4’ler ayrılacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum