Yatırım yapmaya başla!

2020 Land Rover Defender Kendi Dijital Göstergesinde Yakalandı!

Land Rover'in sağlam duruşlu arazi aracı Defender'ın en net görüntüsü geldi...
2020 Land Rover Defender Kendi Dijital Göstergesinde Yakalandı!

Land Rover’ın yeniden şekillendirdiği platform ve modellerinde son olarak Defender bekleniyor. İkonik olduğu kadar sağlamlığı ile de tanınan SUV, şirketi tarafından sevenleriyle kavuşturulacağı zamanı bekliyor. Çin pazarına farklı donanım seçenekleriyle gitmesi planlanan Defender için son halinin en belirgin görseli geldi.

Teknoloji manasında aile içerisindeki üyelerle aynı statüye çekilecek 2020 Yeni Land Rover Defender, yüz hatlarında beklediğimiz ancak daha modernize edilmiş parçalarla sunulacak. İşte detaylar;

Profilden gelen görüntüde aracın ayrıcalıklı kupa tipi görülebiliyor.

Özel tasarımcılar birkaç senedir Defender’ın nasıl olacağı konusunda çalışmalar yapıyordu. Amaçları, eskinin hissiyatını kaybetmeden, insanlara modern duruşlarda bir şey vermekti. Defalarca test sırasında yakalanan kamuflajlı hallerinden, en azından kupanın köşeli mi yuvarlak mı, hangi biçimlerde olduğunu anlamıştık.

Land Rover Photo Album adlı bir Twitter sahibi, yeni nesil Defender’ın dijitalleşen gösterge grubundaki bir slayttan kesitler verdi. Yandan gelen görüntüyü yorumlayacak olursak; Land Rover’ın güçlü karakter aracı Defender’ın far grubu şimdilik kare formlu gözüküyor olsa da bize göre iç kısımları eskisinde olduğu gibi yuvarlak LED’lerle detaylandırılacak.

Kutu tasarımı devam ediyor ama hatları biraz daha yumuşatılarak ovalleştirilmiş. Yine 2016 yılında duran son üretim tipinde olduğu gibi kaputun üzerinde bir kabartı detayını fark ediyoruz. 5 kollu, inç olarak büyük jantlar şık ve aracın genişletilen çamurluk açılarına iyi oturtulmuş.

Detayların diğer kısımlarında çamurluklarda hava solungaçlarının takıldığını görmekteyiz. Öte yandan büyük dikiz aynalar siyah ve bunun devamı olarak cam kısımları da aynı tondan gidilmiş. C sütuna açılan kelebek camla beraber, aynı hizada arka yolculara tavana yerleşen bir açılır pencere dikkatimizi çekiyor.

Aracın temelleri Range Rover Sport ve Land Rover Discovery’e dayanacak. MLA platformun yenilenmiş halinde üretimi yapılacak. Motorları hakkında halen daha tatmin edici detaylar olmasa da bize göre %90 oranlı 2.0L dizel ve benzinli bir motor bekliyoruz.

Ayrıca Land Rover aracında manuel ve otomatik şanzımana yer verecek. Son yaptığımız Defender haberinde belirttiğimiz gibi şirket henüz EV alt yapılı bir Defender’ı düşünmüyor. En azından yakın zamanda. 2020 İngiliz SUV’u hakkında daha fazla detaya ulaştıkça sizlere aktaracağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum