Yatırım yapmaya başla!

2020 Kia Niro EV CES 2018’de Gösterildi!

Kia'nın hibrit motoruyla geçtiğimiz sene gösterdiği Niro modelinin daha gelişmiş EV versiyonunu tanıtıldı. "İşte Kia Niro EV"
2020 Kia Niro EV CES 2018’de Gösterildi!

Bu hafta içinde Kia’nın büyük bir atakla yeni oluşum aracından bahsetmiştik. Ve Koreli firma Niro’nun EV versiyonunu tanıtacağından bahsetmiştik. İlk gönderdiği görsellerden EV yapılı crossoverın tam olarak şeklini anlayamamıştık. Sadece far ve Led aydınlatmalarına dair ayrıntılar gösterilmişti. 2018 yılı CES  gösterilerine Niro’nun büyük ilgiye maruz kalacağını umuyorum. Otomotiv piyasasında Çinli üreticileri saymaksak Kia’nın çıkışlarıyla korkutucu hale gelen firmaların başında geldiğini söyleyebiliriz.

Dünyanın elektrik enerjili araçlara geçiş yaptığı son yıllarda Kia’nın model gamındaki çeşitliliği dikkat çekiyor. Aslında Niro ile diğer segmentlerin de EV yönlü startlar verilmiş oldu. Biraz sonra vereceğimiz Niro teknik detaylarında motor gücünün ve dolu bir batarya ile katettiği menzil mesafesinin de makul düzeyde olduğunu göreceksiniz.

Tasarımı güncel Kia modellerini andırsa da onun bir EV olduğu ilk bakışta anlaşılıyor.

2020 Kia Niro EV SUV Konsept

Hibrit kardeşi yeni Niro ile olan farklarının başında kapalı bir ızgara, daralan farları var. EV tarafı daha keskin hatlara sahip.

Karoser olarak yerden yüksekliği SUV tarafına daha yatkın duruyor.

2020 Kia Niro EV SUV Konsept Ön Görünüm

Saklamaya çalıştıkları mantıklı jant yapısını saymazsak, parlak çamurluk kemerleri seri üretim modelinde bence olmalı.

Jantlarına yorum yapmadık çünkü verilen şekillerin elektrik ve aerodinamikle ilgisinin olduğunu ve standartlara geçeceği kesin değil!

Tarzını iyi bulan Kia, konfor donanımlarında cüretkar davranmış diyebiliriz.

2020 Kia Niro EV SUV Konsept Yan Görünüm

Güzel bir profil yansımasından sonra arka kısma baktığımızda kendini gizemli gösteren far yapısını görüyoruz. Konsept vurgular özellikle tampon kısmında çok olsa da kafamızda çok rahat üretim şeklini görebiliyoruz.

Nira EV’nin iç mekan yapısının kolay kullanıma yönelik imal edildiği gözüküyor.

2020 Kia Niro EV SUV Konsept İç Mekan

Direksiyonun tasarımı ve üzerindeki uygulamalar, orta kısma geçtiğimizde yerini multi medya ekrana bırakıyor. 2020 çıkış modelinde ekran büyüklüğünün böyle olmayacağını düşünüyorum. Çünkü şartlara ve yıla göre biraz küçük kalmış!

Orta sınıf bir crossovera göre yönetim kısımları işlevsel.

2020 Kia Niro EV SUV Konsept İç Mekan Ekipman

Orta kolçak üzerine konumlandırılan vites değişim konsolu, farklı ayar düğmelerini de yanında barındırıyor.

Niro EV için söylenen tek bir motor seçeneği olacağı yönünde.

2020 Kia Niro EV SUV Konsept Arka Yapısı

EV motorların içten yanmalı veya diğer motor türlerine göre geliştirilmesinin daha elverişli olduğunu düşünüyorum. Şimdi Niro için 201 beygir gücündeki motoru, 64kWh‘lik pillerden enerji alacak. Versiyonları olacak mı bilemiyoruz ancak bilgisi verilen ünite ile Niro tek şarjla 383 km yol alabilecek. Çıkışıyla beraber farklı iki motorun ayrı tekerleklere güç verebildiği bir versiyon çıkartabilirler.

Özelliklerine baktığımız Niro EV’nin yenilikçi tarafının olduğunu, crossover yapısı altında çok özellik barındırdığını söylemek istiyorum. Niro, Koreli markaya yakışan bir çalışma örneği olmuş. Bana göre biraz eksik kalınan kısmı menzili. Son zamanda çıkış yapacak araçların menzilleri +500 km üzerine sürekli bir zorlanma içerisinde.

Kullanıma göre değişecek mesafe rakamlarının 383 km’den daha da aza tekabül edecektir. İşte o zaman yetersiz olduğu daha iyi anlaşılıp, alternatif 2. versiyona ihtiyaç duyulacak kanısındayım.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum