Yatırım yapmaya başla!

2020 Jeep Gladiator Gerçek Gücünü Kaliforniya Çöl Yarışında Gösterecek!

Jeep, yeni Gladiator pick-up modelini çıkarmadan önce müşterilerine ne kadar sağlam olduğunu ispatlamak istiyor!
2020 Jeep Gladiator Gerçek Gücünü Kaliforniya Çöl Yarışında Gösterecek!

Amerikan Jeep, üzerinde çalıştığı kamyonet sınıfını nihayet Wrangler-Gladiator olarak göstermişti. Markasına göre bu araç, yarıştığı kulvarın standartlarını belirleyecek. Sağlam duruş karakteri ve en zorlu koşulları kaldırabilecek şekildeki inşası, kamyonet sınıfına yeni bir soluk getirecek sloganlarıyla lanse edilmişti. Tarih çizelgesini 1947’ye hizaladığımızda, 1992 yılına kadar üretilen Comanche‘ye yani ilk Truck çalışmasına rastlarız.

2005 yılından beri çıkış haberi verilip, 13 yıl sonra gösterilen Gladiator, şimdi dayanaklılığını daha çıkmadan göstermek istiyor. Daha geniş kapsamlı bir donanım ve eğitim sürecine sokulan Jeep kamyonet, zorlu etapların sonunda kendini ispat ederek, alt yapısı hakkında bilgi vermiş olacak. Hızlıca Gladiator’ün yarış hazırlıklarını inceleyelim.

Jeep, bu hazırlığı tek başına yapmamış.

2020 Jeep Wrangler Gladiator’un yapım aşamasını Savy Off-Road ekibi üstlenmiş. Amerikan marka SUV’larını sert kayalara göre ayarlayan şirkete, Gladiator kamyonet yükseltme görevi de verilmiş. Dünyanın en zorlu, günlük King of the Hammers yarışı için direksiyonda Robby Gordon ve Erik Miller olacak.

Gladiator’un gövdesi resmen kaya mücadelesine yönelik modifiye edilmiş.

Yarın başlayacak yarış için çok hızlı bir şekilde çalışan Jeep, stok bir motorla yarışacak. Herkes Amerikalı kamyoneti 2.0L ile beklerken sonradan gelmeyeceği söylenmişti. Yani yarışa 3.6L 285 ps ve 352 nm torkluk bir V6 ile çıkacak. Motor üzerinde herhangi bir oynama yapılmadan, safkan gücüyle etaba giriş yapacak.

Gladiator’deki tadilatlar, güvenlik ve off road şartları için oluşturulmuş.

Çoğu bileşeni fabrika çıkışı olsa da takla kafesi, Dynatrac 60 yeni akslar, Fox şok emiciler, özel süspansiyon, 35 inlik Falken Wildpeak M/T lastiklere sarılı ofsetli jantlara sahip. İç kısımda Savvy Off Road Sparco ön yarış koltukları takılıp, arka koltuklar ise sökülmüş.

Uzun yarış için şirket patronu görüşlerini bildirdi.

Zorlu ve uzun yarış için Jeep’in Kuzey Amerika patronu Tim Kuniskis,“Henüz ilk müşteri birimini kurmamış olsak da, bu kadar güçlü bir off-road yarışında neden ortaya çıkıp test etmeyelim ki?” şekliden durumu özetledi. Yaklaşık 200 km boyunca toprak zemin Jeep Gladiator’u durdurmak için çalışacak olsa da bu kadar sağlam bileşenli bir aracın yılmayacağını düşünüyoruz.

Ayrıca yarış, markanın bir nevi lansmanı olmuş olacak. Dayanıklılık yarışından galip çıkması sonunda birçok kişi belki de kafalarındaki pick-up alım hayallerini Wrangler Gladiator’e yönelik kullanacak. Yapılan bu çalışmaları siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum