Yatırım yapmaya başla!

2020 JCW Clubman ve Countryman Tarihlerinin En Güçlü Motorlarına Kavuştular!

Mini, kanki serisi Clubman ve Counrtyman'de daha hızlı gidip, rahat yolculuk yapmanız için bir dizi güncellemeleri getirdi. İşte detaylar...
2020 JCW Clubman ve Countryman Tarihlerinin En Güçlü Motorlarına Kavuştular!

10 gün önce Mini’nin en vahşisi olacak yeni JCW GP’nin pist görüntüleri sizlerle paylaşmıştık. Kısmi revizeyle yeniden elden geçen seriler olan Clubman ve Countryman‘de hızlı araçlar diyarında yerini sağlamlaştırdı. Değişmeyen ve değiştirilmesi şimdilik mümkün olmayan İngiliz araç yüz hatlarından ziyade gelişmeler, kaputun altında ve yürüyen aksamlara yönelik.

Mühendisler yoğunluğu bu kısımlara vermiş ve sonunda Mini serilerini hızlandırıp, en iyi yol tutacak hale getirmişler. Son yıllarda geliştirilen turbo beslemeler neticesinde, en basit görünen modeller dahi agresif tavırlar içerisine koyula biliyordu. Bu tanıma şimdi Mini Clubman ve Countryman’de uyuyor…

Yerleştirilecek motorların bir dizi güncellemeyle güç düzeyi yukarıya taşınmış.

1.4T ve 1.6T’lere göre hacimsel farkları çok hissettirecek 2.0L motorla beslenen Mini‘ler artık 302 ps gibi azımsanmayacak güçler üretecek. Marka, “turboşarj kapsamlı bir şekilde yeniden tasarlandı” diyor. Değer artışlarına baktığımızda eskisine nazaran +74 ps ve +100 nm torkla çıkış yapan Clubman ve Countryman, hız oranlarında da bunu fark ettiriyor.

Kalkışında 1.4 sn’lik gelişme olan Clubman 4.9 saniyede 0-100 km arasını alabiliyor. En yüksek hızı ise 250 km/h’de elektronik olarak sınırlandırılmış. Countryman’e baktığımızda kalkışını 5.1 saniyede tamamlıyor ve yine 250 km/h’de sınırlı top speede sahip.

Hız ve konfor odaklı yapılan yenilemelerde sıra vites ve alt takımlarda.

Aracın seri, rahat, konfor düzeyini artıran yeni 8 ileri Steptronic spor şanzımanla detaylandırıldığı söylendi. Dikkat çeken ekstralar arasında ön tekerlek arasındaki hız dengesini koruyacak “entegre mekanik diferansiyel kilit” ilave edilmiş.

4×4 dört çekiş sistemi daha katı durumlar için aktarım ve ögelerinde parça sağlamlığı ile ön plana çıkacağı aktarıldı. Sistemin çalışma şekli; standart olarak ön çekişle hareket eden Mini, bir kayma tespit ettiğinde torku dengeli şekilde bir saniye kadar sürede arka tekerleklere gönderebilir.

Güncellemelerin alt kısımlarına devam ettiğimizde; elden geçirilmiş süspansiyon, yeni geliştirilmiş spor egzoz, daha sert fren sistemi ve sonuncusu da 330 mm çaplı, dört pistonlu sabit arka kaliperlere kavuşturulmuş.

Dış kısımda değişim yok denecek kadar az. Sadece Clubman’in ızgarası, aydınlatma üniteleri ve büyüyen egzoz çıkışları için arka tampon makyajlanmış. Sonuç olarak Clubman ve Countryman ikilisi daha hızlı ve çevik hale getirilmiş.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum