Paylaşım

Italdesing 2.3 Milyon Dolarlık Zerouno Targa için İki Yeni Fotoğraf Gönderdi!


 

En özel markaların onlarca modelini tasarlayan Italdesing, oldukça pahalı ve bir o kadar da hızlı aracı Zerouno Targa'yı iki kare fotoğrafta gösterdi. İşte detaylar...

Adından da belli olduğu gibi İtalyan otomobil tasarım ve mühendislik firması Italdesing Ferrari, Fiat, Alfa Romeo ve Maserati için birbirinden farklı tasarımlarını sunmuştur. Yaptığı grafiksel tasarımların yanında birde prototip modellerin oluşturulması ve test edilmelerinde rol almaktadır. 1968 yılından beri işine aynı şekilde devam eden Italdesing, 2010 yılında hissilerinin %90‘lık kısmını VW’ye satmıştır. Yani artık yarı Alman yarı İtalyan!

Tasarım firmasının bu aralar Cenevre Otomobil Fuarı’na getireceği haddiden fazla pahalı Zerouno Targa‘sı konuşuluyor. Neye benzediğine dair iki resimle gösterilen hiper spor araba, hafif yapısı altında +300 km/h sınırlarını geçeceği söylendi.

Zerouno, alüminyum bir şasi alt yapısı üzerine kurulu.

Görsel anlamda gerçekten profesyonel ellerde hazırladığı belli. Kısık far yapısı Led aydınlatmalarla süslenmiş. Tampon altı karbon alt parçalar araçtan biraz daha dışarı konumlandırılmış. Ve burun kısmından yeniden hayat verilen Toyota Supra‘yı andırıyor.

Alüminyum şasi üzerine konumlandırılan kısımlar ise hafif karbon elyaf ve fiberden imal edilmiş.

Asfalta basan kısımlarda 20 inç ölçülü lastik ve karbon seramik frenler kullanılacak. Targa tavan yapısı ile kararlı profil çizerken, hava akımına yardımcı öğelerin yan kısımlarında daha yoğun olduğunu görüyoruz.

Zerouno Targa’nın arka kısmına baktığımızda onun İtalyan olduğunu anlamak zor değil.

Targa tavanın arka kısmına doğru verilen malzeme yapısı Lamborghini modelleriyle oldukça benzer. Çamurluklardaki açıklıkları saymazsak, orta motor bölümünün Aventador‘dan alınmış diyebiliriz. Tampon yine karbon tabanlı olup haddiden fazla havalı ve şık duruyor. Slim Led farlar ile yine İtalyan boğasının yansımalarını farkediyoruz.

Tasarımcılar işini bitirdiğine göre mühendislik kısmında neler var ona bakalım. Motor ünitesi için düşünülen 5.2L doğal emişli bir V10! Bu hacimli ve silindirli ünite zamanında efsane Gallorda’da görev almıştı. 610 beygire yakın güç üretme planlarında yüksek hacimli motor 560 nm tork sağlayacak. Kesin olmamakla birlikte aktarım organında 7 ileri çift kavramalı şanzıman bulunacak. Top speed rakamlarında ise söylenen 3.2 saniye sprint, 330 km/h maksimum hız.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın