Yatırım yapmaya başla!

2020’de Gelecek iPhone Modellerinin Ekran Yenileme Hızı 2 Katına Çıkabilir

Teknoloji devi Apple’ın önümüzdeki aylarda yeni iPhone modellerini tanıtması bekleniyor. Ancak şirket şimdiden gelecek yılın iPhone modellerinin çalışmasına başladı.
2020’de Gelecek iPhone Modellerinin Ekran Yenileme Hızı 2 Katına Çıkabilir

ABD’li teknoloji devi Apple’ın iPhone modelleri tanıtılmasıyla beraber tüm dikkatleri üzerine topluyor. Bu yılın Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone modellerine dair pek çok sızıntı mevcut. Bununla beraber iOS 13 kullanıcıların beğenisine sunulacak ve şimdiden gelecek yeni özellikler konuşulur oldu. iPhone’lar ile ilgili ekranların sahip olacağı özellikler merak uyandırmaya devam ediyor.

Şirketin bu yıl tanıtacağı iPhone’ların OLED ekran teknolojisi ile gelmesi kesin gibi. Bununla beraber iPhone XR modelinin yine LCD ekran ile gelmesi bekleniyor. Gelen yeni bir haber gelecek yıl tanıtılacak iPhone modellerinde önemli bir değişikliğin yolda olduğunu gösteriyor.

Bir Twitter kullanıcısı, 2020 yılında tanıtılacak iPhone’ların ekran yenileme hızının iki katına çıkacağını iddia etti. Eğer bu iddia doğru çıkarsa gelecek yıl iPhone ekranları 120 Hz yenileme hızına sahip olacak.

iPhone Ekranlarının Yenileme Hızı Artıyor

iPhone Ekranlarının Yenileme Hızı Artıyor

Günümüzde Samsung, Huawei gibi pek çok telefon üreticisinin yeni nesil modellerinde 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olduğu biliniyor. Apple ise bu anlamda rakiplerine nazaran geride geliyor. Ancak şirkete dair isabetli sızıntıları ile tanınan Ice Universe adlı Twitter kullanıcısı, 2020 yılında tanıtılacak iPhone’lara dair ses getiren bir iddiada bulundu.

Kullanıcının yaptığı paylaşım ile gelecek yıl çıkacak iPhone’ların 120 Hz ekran yenileme hızı ile gelmesi bekleniyor. Teknoloji devi bu ekran yapısını daha önce iPad, MacBook ve iMac ürünlerinde kullanmıştı. Apple’ın bu ekranların tedariğini ise Güney Koreli üreticiler Samsung ve LG’den yapması bekleniyor.

Ayrıca ekran yenileme hızının kullanıcının isteği doğrultusunda değiştirilebilmesi bekleniyor. Kullanıcılar 60 Hz ile 120 Hz arasında seçim yapabilecek. Apple benzer teknolojiyi daha önce iPad Pro modellerinde ProMotion özelliği ile kullanıma sunmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın OLED ekran tedarik zincirine LG’yi de eklemek istediği gündeme gelmişti. Görünen o ki gelecek olan yeni ekranlar 120 Hz yenileme hızına sahip olacak. Apple ise bu konuya dair sessizliğini korumaya devam ediyor.

Tasarım Şimdiden Merak Konusu

Tasarım Şimdiden Merak Konusu 

Bu yıl ortaya çıkan iPhone sızıntıların gören kullanıcılar, hayal kırıklığı ifadesini kullanıyor. Bu yüzden şimdiden tüm gözler 2020 yılında tanıtılacak iPhone modellerine çevrilmiş durumda. Henüz tanıtılmasına 1 yıldan fazla zaman olan yeni iPhone’lar için pek çok tasarımcı yeni konseptler ortaya atıyor. Bu konseptlerden bazılarının beklentilerinin çok dışında olduğunu söyleyebiliriz.

Ama yine de önemli ipuçlarına rastlamak mümkün. Apple’da bu yıl Eylül ayında tanıtılacak iPhone modellerinin heyecanı sürüyor. Gelecek yıla dair konuşmak için erken olsa da, şirketin bu modeller üzerinde çalışmaya başladığı biliniyor. Önümüzdeki yıl düzenlenecek tanıtıma kadar pek çok konsept tasarımın ortaya çıkacağını düşünecek olursak, iPhone’ların çok konuşulmaya devam edeceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum