Yatırım yapmaya başla!

Harley Davidson Geleceğin Elektrikli Motosikleti LiveWire’ı Gösterdi!

Harley Davidson, iki tekerlerde elektrik dönemini başlatacağı LiveWire modeli hakkında bazı detaylardan bahsetti!
Harley Davidson Geleceğin Elektrikli Motosikleti LiveWire’ı Gösterdi!

Harley, uzun zamandır üzerinde çalıştığı motosikleti LiveWire‘yi tanıttı. Gördük ki EV araç klasmanına sadece otomobiller hazırlanmıyor. İki tekerlekli araçlar da tüm hızıyla yeni nesil aktarım organlarına kavuşuyor. Bisiklet, “kentsel sokak sürücüsü” tarzında tasarlanmış. Dikkat çeken kısımlardan birisi de klasik yapı üzerine modern darbelerin iyi atılmış olması.

Milwaukee’deki 115. yıldönümü kutlamalarını yapan Harley Davidson’un LiveWire üretim prototipi, arkadan gelecek modellerin bir nevi kader belirleyicisi olacak. Hep beraber, yeni elektrikli Harley hakkında neler denilmiş bakalım!

ABD’li şirket, motosikletlerde elektriğin miladı olacak!

Marka sözcüsü, “Harley-Davidson motosikletlerin elektrifikasyonu konusunda dünya lideri olmayı hedefliyor ve agresif bir şekilde, ama akıllıca, elektrikli araç teknolojisine yatırım yapıyor.” dedi.

Sessiz motosiklet, yapısal olarak sağlam duruş sergiliyor!

Turuncu siyah lansman rengiyle gelen LiveWire, parçalarına yapılan parlak püskürtmelerle harika bir duruş sergiliyor. Yuvarlak far yapısı, klasik stilin baş elamanı yapılmış.

Merkezde artık bir fosil yakıtla çalışan motor olmayacak.

Aerodinamik bakışlar altında, iyi bir oturma pozisyonu ile insanlara sulacak olan LiveWire’ye gerekli sinyal özellikleri verilmiş. Motosikletin eğim ayarlarının gösterildiği renkli dokunmatik ekrana yer verilmiş.

Mevcut bağlantı özelliklerine de yer verilmiş. Bluetooth ve GPS navigasyon standart olarak geliyor.

Harley Davidson’un LimeWire’den çok umutlu.

Michelin spor lastiklere sarılı 17 inç jantlar EV motosiklete yakışmış. 300 mm disklerle de en iyi derecede durma mesafesine sahip olunmuş. Diğer önemli özellikler arasında sert bir alüminyum çerçeve, tamamen ayarlanabilir Showa süspansiyon ve düşük ağırlık merkezi bulunuyor.

EV motorlu iki tekerleklinin koltuğunun altında yerleşik, seviye 1 şarj aleti bulunuyor.

LimeWire’de 12 voltluk bir lityum iyon pillere sahip olması bekleniyor. Ancak şarj süresi ve buna bağlı olarak yapabileceği menzil rakamları belirtilmemiş. EV ünitenin güç rakamları hakkında da bilgi sahibi değiliz!

Belirtemediğimiz ek bilgilerin Ocak ayında açıklanacağı söylendi. Harley Davidson dediğimiz gibi bu alanda öncü şirket olmak istiyor. LiveWire üzerinde yapılan sağlam mühendislikle, alanında birinci olması kaçınılmaz. Detaylar şimdilik bu kadar. 2020 yılı için düşünülen yeni Harley motosiklet modeli hakkında sizin yorumlarınız neler olur.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum