Yatırım yapmaya başla!

2020 Ford Mach 1 EV SUV ile Gelecekteki Araç Tasarımını Yansıtıyor!

Ford'un geç kaldığı kısım olan EV araçlara yönelik Mach 1 SUV'a dair yeni haberler geldi. İşte detaylar...
2020 Ford Mach 1 EV SUV ile Gelecekteki Araç Tasarımını Yansıtıyor!

Ford, son zamanlarda yoğunlaştığı konsept araçlarıyla bizlere gelecekte neler yapacağına ve araçlarının hangi şekillere bürüneceğini gösteriyor. Eski yapıları yeni grafiklerle şekillendirme hareketleri de gösteren Ford’a dair Bronco SUV’un 2020 yüzüyle ilgili render’lar paylaşılmıştı. Çok yönlü çalışan şirket eş zamanlı otonom sürüş tekniklerinde de ilerleme kaydettiğini görmüştük.

Argo Al ile ortak süreçte geliştirdiği sürücüsüz pizza dağıtım aracıyla karşılaşmıştık. 2011 yılında Frankfurt Fuarı’na hazırladığı Evos Concept aracını hatılarsak bugün itibariyle sunulan 4. nesil Focus’un o olduğunu anlayabiliriz. Mach 1 projesi de yüksek ihtimal farklı bir model de olabilir, aynı zamanda yeni 4×4 araçlarının yeni yüzü de olabilir.

Geçici ismi Mach 1 olan SUV modelin kısa bir teaserıda yayınlandı.

Gördüğümüz tasarımlara geçiş yapılıyorsa, Ford’un tüm çehresini değişime hazırladığının kanıtıdır. Amerikan vari duruş sergileyen EV SUV, slim farları ve alt kısma kadar uzatılan C Led aydınlatları iddialı duruş sergiliyor. Bu tasarımda odaklandığımız kısım ise ızgarası. Oldukça geniş tutulan trapezoidal havalandırma, 3D şekillerde yapılmış.

Kaput yapısına verilen havalandırmanın da Jaguar tarzında olduğu söyleniyor. Tesla Model X’i tahtından indiren I-Pace EV SUV‘un yansımaları azda olsa var.

Zarif unsurlar Mach 1’de yoğun olarak hissediliyor.

Çerçevesiz cam modeli, gövdesinde siyahla mavinin kombini ve kinetik tasarım duruşunda DNA kodları güzel yansımalar veriyor. Arkaya uzanan çizgileri ve d sütunda yapılan cam şekilleri aracın bir anlıkta olsa Lamborghini Urus‘un ufak bir yansımasını veriyor.

Ford, halen daha EV ünitelerini nerde ne şekilde kullanacağının kararını vermemiş gibi duruyor. Geç kalınmış bir olay gibi gözükse de birimden sorumlu Jim Hackett‘in işinde usta olmasından dolayı herkes bu düşüncelerin gereksiz olduğunu düşünüyor. Bakalım Ford, geçici isimli Mach 1 SUV’unu nasıl bir platformda birleştirecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum