Yatırım yapmaya başla!

2020 Ford Kuga için Kurulan Etkileyici “Raptor” Hayali

Otomobilleri standartlarından uzaklaştırmada en profesyonel isim olan X-Tomi, Ford'un son Kuga'sını da vahşi Raptor'a çevirmiş.
2020 Ford Kuga için Kurulan Etkileyici “Raptor” Hayali

Bazı ülkelerde Espace ismiyle ile anılan Kuga son yenilemesini geçirmiş, 4. neslinde daha tutkulu bir hal almıştı. Ford’un gelenekselleşen elektrikli ve otonom araç yatırımlarının son örneği Kuga oluyor. Küresel çapta kendini merkez lokasyolara çeken Amerikalı üretici, buradan çok yönlü dağıtımlara girmişti.

Yeni nesil Focus’un duruşunun verildiği Kuga’ya X-Tomi’den anında farklı şekil yerleştirmeleri yapılmış. Dizayn şirketini artık daha yakın tanıyoruz ve otomobillerdeki hayallerinin sınırlarını biliyoruz. Ranger Rover Evoque gibi modellerin pick-up yakıştırmalarıyla gelen X-Tomi, Kuga için egzotik şeyler düşünmüş…

Genellikle tasarımlarını tek kare resimle anlatan tasarımcı, zaten ne vermek istediğini kısa metinlerle sunabiliyor.

Ford Kuga Raptor X-Tomi DizaynKarşımızda daha cesur bir Kuga duruyor. Çalışmanın oldukça manalı ve ince çizgide yapılması, bizim bu aracın Ford-150 Raptor ile Ranger Raptor arasında gidip gelmemizi neden oluyor. Dijital ortamda özel programını açan X-Tomi, aracı en başta komple soymuş. Alt panelleri sökerek işe başlamış.

Ralli mavisini, siyah parça renkleriyle kombin etmiş. Raptor uygulamasının öncelikli değişimi ızgaraya yansımış. Aynı F’lerde olduğu gibi büyük marka yazısı yerleştirilmiş. Öte yandan güç ve arazi temsili varyant dönüşümü için alt bölümlere sağlamlaştırıcı parçalar eklenmiş. Tamponun estetiği bozulmadan tırmanışlara dair açılar genişletilerek ortaya arazi canavarı çıkartılmış.

Kuga Raptor, ağır arazi gidişlerine en uygun dişli, sağlam duran ve jant çapı küçültülmüş lastiklerle düşünülmüş. X-Tomi yan kısma bumper tarzı kapı ve marşpiyel eklenmiş. Firmaların, bu düşünmesi bile zor Kuga şekilleri için muhtemelen Ford yöneticisinin açıklamalarından etkilenilmiş.

New York Otomobil Fuarı’ndaki son röportajda, Ford’un ürün geliştirme ve satın alma başkan yardımcısı Hau Thai-Tang, Kuga’nın off-road odaklı versiyonunun gündemde olduğunu belirtmişti. Bununla birlikte yöneticinin, çalışmalarında zaten bulunan ve yeni Escape ile aynı platforma dayanan sağlam bir kompakt SUV olan ‘bebek Bronco’ya atıfta bulunduğuna inanıyoruz. Bakalım Amerikalı ileride bizlere neler gösterecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum