Paylaşım

Yeni Ford Focus’a Erken Gelen “ST ve RS” Versiyon!


 

Yeni gösterime giren Focus'un hızlı ST'si ile 400 beygir olması beklenen RS versiyonu X- Tomi'den!

Bu hafta içinde Focus’un 4. jenerasyonunu sizlerle paylaşmıştık. Ford’un c segment aracı sadece standart versiyonlarıyla kendini ispat etmemiştir. Geçen sene yeni Focus RS ile güç oranları değişmiş ve fazla asi şekillerde gelmişti. Yine, tasarımların duayeni X – Tomi‘den erken ST ve RS versiyon çizimleri geldi. Orantılı tasarım anlayışıyla hareket edilerek, olabilecek grafiklere nokta atışı yapılmış.

Benim gördüğüm; bir aracın dış görünümü ne kadar sade olursa olsun olayın ikinci aşamasına geçildiğinde eklemerle birlikte aynı otomobil hayranlık düzeyine getiriliyor. Yeni Focus’un hatları eskisine sadık kalınarak vurgulayıcı öğelerle gösterilmişti.

Normalden daha hızlı ST, daha da hızlısı RS olarak üretilecek.

ST, Focus’un daha normal spor yol hali diyebiliriz. Profesyonel tasarımlarla yapılan far yapıları Ledlerin orta konumlu duruşu harika. Tamponu detaylandırılıp, köşelere verilen şişkin yapıyla normalinden daha kaslı gözüktürülmüş.

Muhtemelen 18″ yeni tasarım olacak ve sportif parçalar içerisinde marşpiyelde olacak. Arka kısım gösterilmese de köşelerden çift çıkış krom uçlu egzozları düşünebiliriz.

İşin zirve noktası RS!

Genetiğine işlenen mavi renk ve aynı renk logosu, gerçek bir tehlikenin karşısında durulduğunun ispatı. Çünkü Focus RS’in 400 beygirle geleceğini söylemiştik. Hibrit bir destekle birlikte süper spor araçlara gerçek manada kafa tutabilecek.

2.3L EcoBoost‘un mühendisliği, Focus RS’in 350 beygirde 4.7 saniye kalkış süresine karşı melez bir motorun 400 beygiriyle kalkışın 4 saniyeye düşeceğini düşünüyorum.

Hıza odaklanıldığının bir diğer ispatıda Focus’ların genelinde düşürülen ağırlıklar. Ayrıca RS’in çift kavramalı 7 ileri otomatik şanzımanla gelceğine dair söylentiler var.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın