Yatırım yapmaya başla!

+700 Ps’lik Mustang GT500 Motorlu Ford F-150 Raptor’a Ne Dersiniz!

Ford yine F-150 Raptor kamyonet üzerine güç rakamlarıyla kendini gösterecek bir pick-up versiyona hazırlanıyor!
+700 Ps’lik Mustang GT500 Motorlu Ford F-150 Raptor’a Ne Dersiniz!

1947 yılından beri kamyonetlerin her zaman farklı taraflarını gösteren Ford F Serisi, 13. jenerasyonun ortalarında aldığı yenileme paketiyle, kendine has  duruş özellikleriyle tanıtılmıştı. İşin sonunda ise yolda duruşuyla hayran bırakan bir SVT F-150 Raptor’un varlığı ortaya çıkmıştı. Boeing’leri çekip götürecek kadar dizel güç ünitelerine sahip kamyonetler, Ford’un bundan daha da fazlasına düşünmesine neden oldu.

Amerikalı şirket Ram veya bir Dodge’nin altında kalmamak için spor arabalarının kalbini çıkartıp bozmadan kamyonetlerine yerleştiriyor. Hennessey’in F Serisi Heritage Edition’da yaptığı hell trick için ayakta alkışlamıştık. Ford’un F-150 Raptor için istediği motor planlarına bakalım!

Amerikan Ford, F-150’yi geçilemez güçlerde hayal ediyor.

Hali hazırda Mustang GT500’e geliştirdiği ünite, devasa Raptor kaputunun altına konumlandırılacak. Aynı motorun Camaro ZL1‘de de kullanıldığını biliyoruz. Spor araba sınıfını 5.2L V8‘in ne kadar deli makinelere dönüştürdüğüne birçok kere şahit olduk.

Eğer ki düşünceler doğruysa ve planlara Shelby motorlu bir F-150 katılırsa, burn out yapan kişileri sıklıkla izleyeceğiz.

F-150 Raptor Shelby 700 beygirin üzerinde olabilir.

Ford’un bağlı olduğu ülkede markaların genel olarak yüksek hacimli motorlara eğilimi var. Ram Rebel TRX’i Raptor için en yakın örnek alırsak; Dodge Hellcat adına hazırlanan 6.28 litrelik V8, 707 beygirle taçlandırılmıştı. En güçlü kamyonet ünvanını da uzun süre taşıyan Ram Rebel TRX, muhtemelen Ford’un 5.2L V8’i karşında cevapsız kalacak.

FCA’nın gücüyle hareket eden Ram, belki 2020-2022 yılları arasında çıkması planlanan F-150 Raptor Shelby için belirli ataklara hazırlanabilir. Fiyat konusunda ise GT500 motorlu versiyonun normal bir Raptor’dan pahalı olacağı bir kesin ve ortalama istenecek ücret 70.000 doların altında olmayacağının altını çizerek söyleyelim.

Sorulacak sorulardan birisi de Ford, aracına Hennessey’den daha fazlasını verecek mi? Amerikalı otomobil geliştiricisi V8’i 757 beygire kadar yükseltmişti.

Teknik verileri açıklanmamış olsa da kalkış, son sürat ve özellikle aracın çekebileceği tonajın boyutsal olarak çok fazla olacağını biliyoruz. Şimdi ise Ford’un bu haberi doğrulaması ve kesin bir tarihle F-150’nin en kuvvetli varyantını ne zaman üreteceğini söylemesi kalıyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum