Yatırım yapmaya başla!

Tarih Ford Bronco’yu Unutmadı ve Yeni Yapısına 2020’de Kavuşabilir!

Ford'un 1966 - 1996 yılları arasında, Jeep'e en büyük rakip olarak karşısına koyduğu Bronco'yu tekrar üreteceğine dair sinyaller verilmeye başlandı!
Tarih Ford Bronco’yu Unutmadı ve Yeni Yapısına 2020’de Kavuşabilir!

Dediğimiz gibi tarih bazılarını unutmuyor! 1966 – 1996 yılları arasında üretimde tutulan Bronco için harekete geçilmişti. Ve zamanın CJ-5’leri ile mücadele için arenaya çıkartıldı. Kendine ait bir platform oluşturularak Chevy Blazer ve Dodge Ramcharger‘ların alanına girdi. F şasisinden yararlanılan efsane SUV’un, sağlamlıkla ilgili de dert edeceği bir şey yoktu.

Ford’un 22 yıl önce durdurma kararı aldığı Bronco için start verme zamanının geldiğini belli eden bazı çizimlerini gördük. Özel tasarımcılar yapmış olsa da istenilen ve olası grafikler üzerinden gidilmiş. 2020 yılında çıkması belenen asi SUV’un Jeep haricinde gözüne Toyota’yı da kestirecek gibi duruyor.

Bronco yapısal olarak biraz modern biraz retro havada ele alınmış.

Araç zevklerine düşkün olan Amerika halkının tamda istediği tarzda grafikler ele alınmış. Sağlam bir duvar gibi duran ön kısımlara, yuvarlak farlar ve siyah bir ızgara eşlik ediyor. Raptor tarzı kimlik bilgileri de yine büyük harflerle ızgaraya yansıtılmış.

Daha şimdiden en zorlu arazilere yakıştırılan Bronco’nun tamponuna ağır duran gövdesini çamurlardan kurtarması için içe gömülü vinç montajı yapılmış.

Ford’un 22 yıl beklettiği SUV, yeni hayatına biraz yüksekte başlayacak.

Vücut hatlarına bakılırsa bir kaç versiyonda çıkışı muhtemel gözüküyor. Yükseltilmiş ayarlı bir süspansiyon sistemi ve büyük seçim arazi lastikleriyle terminatör havası yoğunlaştırılmış.

Kaputun duruşuna ve üstüne verilen bacaya bakılırsa, ürtükücü bir şeyler düşünülmüş olabilir. Gündüz gezmelerini sevmeyenler için tavana altılı Led aydınlatma koyulmuş. Bu kısma kadar vermek istediklerini çok iyi aldık.

Peki yeni Bronco’nun tavanı açılıp daha havadar bir ortam oluşturulsa nasıl olurdu?

İlk gördüğümüzde bu aracın tente bir tavana sahip oluşu ve onun da portatif şekilde açıldığını hayal ettim. Madem Jeep’in rakibi, Bronco dediğim şekillerde de düşünülebilir.

Ford’un “Broco’yu tekrar hayata geçireceğiz” demesiyle bu ve bunun gibi tasarımların ardı arkası kesilmeyeceğine eminim. Güne uyarlama işlemlerinde unutulmaması gereken insanlara birazda olsa retro havayı hissettirebilmek. O yüzden 2020 planları içerisinde olan 4×4’ün yapım ve grafik aşamasında biraz daha dikkatli olunacağını düşünüyorum.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum