Yatırım yapmaya başla!

Fiat Elektrikli Ticari Araç Bölümüne Ducato’yu Getiriyor

Fiat'ın 2020 yılında bayilere göndermeyi planladığı Ducato'nun elektrik versiyonu, sınıfının en geniş hacmi dışında sağlam bir elektrik alt yapısına sahip olacak.
Fiat Elektrikli Ticari Araç Bölümüne Ducato’yu Getiriyor

Ticari araç sınıfında lider konumdaki firmalardan Fiat, elektrikli ticari araç klasmanına Ducato‘yu yerleştiriyor. Üretimine 1991 yılında başlanılan araç, 4 nesildir devam ettiği ticari yaşamına bundan sonra farklı bir yakıt mantığıyla devam edecek.

Citroen Jumper ve Peugeot Boxer‘ın doğuşunu sağlayan Ducato, 2020 model yılından önce, hazırlanan EV prototipini gösterdi. Sıkı emisyon değeri kuralları ve artık dizellerin geriye çekilmesi dönemlerine adapte olmaya çalışan Fiat, tatminkar olan yük aracı alanlarında daha fazla kilogramı hedefliyor. İşte detaylar;

Fiat Professionel’in hafif ticari aracı (LCV) Ducato,elektrikli aktarma organına sahip olacak.

2020 Fiat Ducato ElektrikFiat, aracında farklı akü gruplarına yer vereceğini söyledi. Ancak kapasite konusuna değinmedi. 2020 Ducato EV‘nin ilk bilgilerinde sınıf lideri olacağı 10 ile 17 metreküp alanla beraber, 1.950 kg yük taşıma kapasitesinde olacağı aktarıldı.

ICE-Powered Ducato, bir takım farklı iş türüne hizmet verecek pratik sinyalizasyonlara sahip olacak.

Online ticaret, posta, kurye hizmetleri, yerel ulaşım ve gıda teslimatlarında fayda sağlayacak konfigürasyonların sunacağı söylendi. Ayrıca yeni nesildeki gelişmiş navigasyon sayesinde trafik kısıtlamalarından uzaklaşacağı bir özelliğe sahip olması da donanım bilgilerine eklendi.

Fiat, EV Ducato’nun ne kadarlık bir menzile sahip olacağını ortalama olarak bildirdi.

İtalyan şirket akü paketlerine dair bir detaylandırmanın yapılmadığını söylemiş olsa da edindiğimiz bilgiler, 220 ile 360 km arasında bir menzile sahip olacağını gösteriyor.

Ölçümler eski NEDC döngüsünde ölçüldüğü ve WLTP standartlarında daha az ve gerçek sürücülerin gidebileceği rakamların çıkması bekleniyor. Elektrik motorunun gücünün en fazla 122 ps ve torkun da 280 nm olması bekleniyor.

Sürüş özelliği olarak Ducato’ya enerjisini optimum seviyede kullanması için bazı hız sınırlamalarının da getirileceği aktarıldı. Son olarak Fiat Professionel ekibinin Ducato için doğal gazlı bir varyantının hazırlandığı aktarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum