Yatırım yapmaya başla!

Fiat-Chrysler Renegade ve 500X’i Elektriklendiriyor!

FCA, Jeep Renegade ile başlayacak elektrikli araç girişiminden bahsetti. İşte detaylar...
Fiat-Chrysler Renegade ve 500X’i Elektriklendiriyor!

FCA’da yeni dünya otomobil yakıt türüne karşı çalışmalara başladı. PHEV (PLUG-IN HYBRID) motorlu araç yapımına girişen grup, Renegade ile bu işe başlayacağını bildirdi. Son zamanlarda bazı otomotiv şirketlerinin sizlere elektrikli araçlara yaptığı yatırımlarından bahsettik. Geçtiğimiz hafta içerisinde VW’nin EV (electric vehicle) araç planlamasından bahsetmiştik.

Fiat-Chrysler Group’ta 4 yıllık planlarından bahsetti. Her iki şirketin ürün yelpazesine baktığımızda, yoğun bir iş temposuna gireceklerini işaret ediyor.

Fiat-Chrysler İlk Olarak Renegade’nin Elektrikli Versiyonu ile İşe Atılıyor!

Fiat-Chrysler İlk Olarak Renegade'nin Elektrikli Versiyonu ile Kolları Sıvıyor!İtalyan ve Amerikan şirketler grubu, bir tesisinin şeklini Renegade’nin yeni elektrik versiyonu için değiştiriyor. Fiat yetlisi Pietro Gorlier, araçlara gelecek yeni teknolojik elektrikli motorlara ve özellikle Renegade’ye 200 milyon Euro‘dan fazla yatırımın yapıldığını söyledi.

Plug-in hibrit motor için Melfi tesislerinin en uygun ortam olacağı ve platformların yeniden ayarlamasından sonra 2020 yılında PHEV Renegade’yi yollarda görebileceğimizden söz etti.

Neden Melfi dediğimizde, bu zamana kadar 742.000 adet kompakt SUV buradan çıkış yapmış. Yani en uygun ortam.

Melfi Fiat 500X’in de Üretim Evi Olacak

Melfi Fiat 500X'in de Üretim Evi OlacakCarscoops‘un haberine göre Fiat’ın pratik SUV’ı 500X’de PHEV yapıyla buluşturulacak. Planlamalara geniş çaplı baktığımızda, 2022’ye kadar modeller üzerinden 8 farklı Plug-in hibrit versiyon yollara çıkartılacak.

Devamında Fiat ve Chrysler, bir de tamamı elektrikli model imalatı yapacak. Bunun üzerine çalışmalar başlatılmış. Tesis çalışanlarının tümü bu iş için hazırlanacak.

Güncel Renegade’de 1.0L turbo 120 ps, 1.3L 150 ve 180 ps‘lik benzinli motor seçenekleri bulunuyor. Son makyajın ardından da 1.6L ve 2.0L dizel motorların güncellenmiş şekilleri getirildi.

FCA cephesinden gelen son gelişmelerde anladığımız, 4 sene içerisinde araçların aktarım organları elektrik düzene geçecek. Renegade de ilk olarak göreceğimiz plug-in hibrit versiyon, Fiat 500X ile devam ettirilecek. Gelişmeler şimdilik bu kadar. Şirketler hakkında farklı gelişmeler olursa sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum