Yatırım yapmaya başla!

Eşitsizlik ve İklim Değişikliği 2020’de Ön Planda Olacak

2020’deki en önemli konular arasında eşitsizlik ile iklim değişikliğinin yer alacağı söylendi.
Eşitsizlik ve İklim Değişikliği 2020’de Ön Planda Olacak

Saxo Bank’ın baş ekonomisti Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2020’deki en önemli konular arasında eşitsizlik ile iklim değişikliğinin yer alacağını söyledi.

CNBC’ye konuşan Steen Jakobsen, eşitsizlik ile iklim değişikliğinin ön plana çıkacağını vurgulayarak; “bu, olayları algılama şeklimizi önemli ölçüde değiştiren bir gündem olacak” dedi. Ülkelerin ve ulusların nereye gitmek istediği konusunda fikir birliği sağlamanın zor olacağını ve işlerin iyileşmeden önce daha da kötüye gideceğini ekledi.

Para Politikası O Kadar Gevşek ki Artık Bir Bütün Olarak Topluma Karşı

Para Politikası O Kadar Gevşek ki Artık Bir Bütün Olarak Topluma KarşıEşitsizlik konusunun kolay para politikaları tarafından yönlendirildiğini; “her gün gördüğümüz eşitsizlik, para politikası aracılığıyla olur” ifadeleriyle anlattı.

“Faiz oranları düştükçe, bankalar kenara daha fazla düzenleyici sermaye ayırıyor ve bu aslında sistemdeki özel krediye erişim engeli oranını artırıyor” diyen Jakobsen, para politikasının çok fazla gevşek olduğunu ve aslında sadece yaşlılara ve gençlere karşı değil, bir bütün olarak topluma karşı ayrımcı hale geldiğini kaydetti.

Borç vermeyi kolaylaştıran tek yer olan bankacılık sistemi para politikasının, “saldırı altında” olduğunu ekledi.

Petrol ve Gaz Şirketleri Yatırımcılar için Hala Uygun

Petrol ve Gaz Şirketleri Yatırımcılar için Hala UygunYenilenebilir enerjiye yatırım söz konusu olduğunda Jakobsen, petrol ve gaz şirketlerinin hala yatırımcılar için uygun olduğunu öne sürerek özellikle şu anda yenilenebilir enerji sektöründeki şirketlere %20 indirimli işlem yapmalarına atıfta bulundu.

Yenilenebilir enerji sektöründe yatırımın geri dönüşünün sermayenin sadece yarısı kadar olduğunu belirterek, bunun nakit tükenmesi sorununa yol açtığını bildirdi.

Sermayeyi her geçen gün yok ettiğini söyleyen Jakobsen, buna karşılık petrol ve gaz şirketlerinin, uzun vadeli proje ve altyapının nasıl yönetileceğine dair tecrübenin yanı sıra yüksek nakit akışlarına ve teknolojik bilgilere sahip olduğunu anlattı. Bu nedenle hem siyah hem de yeşil ekonominin bir birim olarak çalıştırılması gerektiğini savundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum