Yatırım yapmaya başla!

Audi e-Tron GT’nin Pillerini Olağanüstü Bir Hızla Şarj Edecek!

Audi, Porsche ve Tesla modellerine karşı çıkartacağı e-Tron GT'nin pillerini inanılmaz hızlı doldurulacağını söyledi...
Audi e-Tron GT’nin Pillerini Olağanüstü Bir Hızla Şarj Edecek!

Audi tarihindeki ilk tamamı elektrikli e-Tron SUV‘u sunmasıyla bu alana adımını resmi olarak atmış oldu. Çağımızın en yeni aktarım organı olan elektrikli üniteler, büyük bir yarışın da başlangıcı oldu. Biliyoruz ki Tesla, full elektrikli araçlarda öncü olmuştu. Araçlarda fosil yakıtlara nazaran EV’lerin nasıl güç ürettiklerini görmüştük.

Tamamı elektrikli araçlarda sorun şu ki bataryalarını dolduracak tesisler az ve dolumlar standart prizle çok zaman alıyor. Tesla, model pillerini doldurmak için Super Charger noktaları kursa da daha yeterli değil. Bunların çok üzerinde Audi, çıkış yapacak e-Tron GT’yi akla zarar bir sürede pillerinin dolmasını sağlayacak. İşte detaylar…

Audi e-Tron GT’nin Bataryalarını 12 Dakikada Doldurulabileceğini Söylüyor!

Audi e-Tron GT'nin Bataryalarını 12 Dakikada Doldurulabileceğini Söylüyor!2020 planları içerisinde olan e-Tron GT, 350 kW‘lık şarj cihazına bağlandığında bataryalarının %80 doluluk oranına gelmesinin sadece 12 dakika süreceğini iddia ediyor. Öncesinde Alman marka ve diğer üreticilerinde verdiği ortalama rakamlarda; 150 kW’lık şarj cihazlarının sunabildiği 30 dakikadan sonra serbest bir düşüş oldu.

e-Tron üst düzey yöneticilerinden Johannes Eckstein, pil teknolojisi henüz 350 kW şarj tarafından sağlanan elektrik debisini karşılayacak kadar gelişmiş olmadığını söyledi. Ancak Audi e-Tron GT’nin bataryalarının bunu destekleyeceğini sözlerine ekledi.

Audi 350 kW’lık Hızlı Şarj İstasyonu Kurmada Zorlanabilir!

Audi 350 kW'lık Hızlı Şarj İstasyonu Kurmada Zorlanacak!Araç pil şarj istasyonları için Mercedes, Ford, VW ve BMW’nin ortaklık kurarak Avrupa dahil olmak üzere ABD’nin çoğu noktasına süper şarj noktaları inşa edilecek. Peki Audi bu konunun neresinde? 4 büyük şirket içerisinden Audi’nin VW’ye ait olması muhtemelen yararlanmasını sağlayacak.

Tesla Model S ve Porsche Taycan’a rakip olması beklenen lüks sedan e-Tron GT 2 yıl sonra bantlardan indirilmeye başlanacak. SUV ile elektrik dünyasına adım atan Audi, 2025 yılına kadar ürün gamına 10 farklı elektrikli model daha katması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum