Yatırım yapmaya başla!

Cupra Logolu Bu SUV Markanın Performansa Yönelik İlk Özel Aracı Olabilir!

Seat'tan ayrılarak markalaşan Cupra'nın kendine özel ilk SUV modelin görselleri yayınlandı. İşte detaylar...
Cupra Logolu Bu SUV Markanın Performansa Yönelik İlk Özel Aracı Olabilir!

Seat’tan ayrılarak markalaşmaya giden Cupra‘nın bu kadar kısa sürelerde aktif olacağı düşünülmüyordu. İspanyol üreticinin ismi Seat modellerine koyulduğu andan itibaren herkes tehlikenin yaklaştığını anlardı. Biraz geriye doğru gittiğimizde Şubat ve Mart aylarında Cupra’nın showlarını izlemiştik.

Konsept olarak hazırlanan özel Cupra EV Touring Racer‘ın asfaltta nasıl durduğu hafızalarımıza kazınmıştı. Yeni gelen bir görselde farklı ve kaslı duran bir SUV araç dikkat çekti. Ve haliyle de merak konusu oldu!

Cupra E Racer prototipinin yanında duran SUV’da sağlam şeylerin yattığı kesin!

2020 Cupra SUV PerformansCupra’nın çok hızlı hareket edebildiğinden bahsetmiştik. Buna şaşırmamız gerekiyor. Eski hayatında Cupra, sürekli bunları yaparak kendini geliştirmiştir.

Cupra kendi başına şirket olduğundan beri neler yaptığına bakacak olursak; Ateca SUV’da kendi logosunun bulunduğu bir performans versiyonu ve Ibiza’nın ortaya çıkan versiyonuyla tanışmıştık.

Resimdeki aracın Cupra’nın bağımsız aracı olacağı söyleniyor.

2020 Cupra SUV İlk ModelAracın üzerine Seat’tan yüklenecek bir isim şu anlık yok. O zaman akla ilk olarak İspanyol markanın kendine ait özel araç yapımına başladığı! Güzel bir ön yüze sahip SUV’un tampon hava açıklıkları ve lip şekliyle hızlı olacağı dış kısımdan belli edilmiş.

Yükseğe yerleştirilmiş yuvarlak sis farları dahi aracın agresif görüntüsüne katkıda bulunmuş. Far şekilleri ve ızgara kısımları yine Seat’ta kayıyor.

Taze modelin jant ve arka çamurluğuna olan kısımlarına kadar, beğenilmeyecek bir yeri yok. Elbette üretim tipini görene kadar kesin konuşmamak gerekir! Olasılıklar üzerine konuşacak olursak; Cupra SUV’un bu tasarım anlayışı gelecek diğer modelleri de kapsayacak düşüncesindeyiz. Öncü modelin bakışları, parçaları ve cinsi neyse, 3 kapılı bir aracın da o olacak.

MQB platformunu kullanacağını varsayarsak ve de performansa yönelik olacağını ön planda tutarsak, kaput altında kesinlikle bir elektrikli motora yer verilecek. Aldığımız son bilgi de yüksek performanslı Cupra SUV’un 2020’de lansmanının yapılacağı. İspanyol aracından yeni bilgiler geldikçe sizlerler paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum