Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

2020 Corvette Stingray 500 Beygir Altında Nasıl Bu Kadar Performanslı?Corvette, son C8 Stingray haliyle bir süre önce tanıtılmış ve meraklı bekleyişin ardından beğeni kazanan bir seri gösterilmişti. Ortadan motorlu bir tasarıma sahip C8’in duruş biçimi eskisinden çok koparılmadan yapılsa da kafa karıştırıcı kısmı onun yapabildiği performans yetenekleriydi. 

Chevy, ikonik spor aracı için en fazla 495 beygir güç oranlarını vereceği söylenmişti. Bunu da Z51 adlı özel paket eklemesiyle. Henüz hız verileri açısından bir şey söylenmese de 3 saniye ve altında kalkış rakamlarından söz ediliyor.

İşte tam olarak da bunu 500 beygir altında nasıl yapılıyor o merak ediliyordu. Engineering Explained adlı bir kanalda bunu merak etmiş ve nasıl böyle yapabildiğini açıklamış.

Corvette’nin orta motorlu arkadan çekişli yeni C8’nin üzerine bu kadar düşülmesinin nedeni, C7 ZR1’in 755 beygirlik motorla bile 2.85 saniyede kalkış yapması. Bahsettiğimiz en hızlı Corvette!

Elbette bizim de ilk düşündüğümüz; orta motorlu olmasından dolayı dengeli bir ağırlık merkezine sahip olması. Arkadan itişli olması da bir avantaj ve güç, daha kesintisiz lastiklere iletiliyor. Bu da aradaki salise farkını düşürüyor.

Diğer bir iyi olduğu konu, vitesi. Stingray’in şanzımanı 100 milisaniyeden daha kısa sürede vites değişimi yapabiliyor. 8 ileri çift kavramalı hızlanmasında da etki sahibi.

Engineering Explained’de bunların hepsini bir araya getirerek teoride C8’in 2.76 saniyede o’dan 100 km hıza çıkacağını söylüyor. Bunun da karşılığı, Chevrolet’in yemeden içmeden mühendislerine inanılmaz bir teknoloji çatısı altında bu aracı ortaya çıkartın demek kalıyor!Bunu okuyan bunları da okurSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum