Yatırım yapmaya başla!

Ford Mustang Hybrid’e Karşı Chevrolet Camaro ile Harekete Geçti!

Chevrolet, kolları sıvadı ve Mustang'in Ecoboost'una karşı yeni motoruyla sahne almaya hazırlanıyor. İşte detaylar...
Ford Mustang Hybrid’e Karşı Chevrolet Camaro ile Harekete Geçti!

Chevy, Transformes’ın en akıllarda kalan modeli Camaro için güçlü seçenek motorlar hazırladığını duyurdu. Kaput altında yapılacak yenilemeler içerisinde hibrit üniteye de yer verilmiş. Bir süredir Amerikalı şirket, Ford’un Mustang’i karşısına iyi bir aktarım organıyla çıkmak istiyordu. GM’de konunun üzerine biraz daha düşerek, potansiyel motor seçenekleri hakkında müşteri görüşlerine başvurdu.

Camaro6 forum sayfasında insanların istedikleri çoğunluklu, orta dereceli yüksek hacime sahip, turbo beslemeli bir motor. Ayrıca Chevy’nin de önceden çıtlattığı ünite tipleri vardı. Geçelim Camaro’ya hangi sistemin verileceğine!

Rakipsel anlamda baktığımızda Chevy, Ford’un Mustang’i ile durumu eşitlemek istiyor.

“Mustang vs Camaro” kapışması hiç bir zaman bitmez. Her iki marka da modelleri için en yüksek ve gürültülü motorları hazırlıyor. Ancak genişlemeler artık, hacimce küçük, bir ve birden fazla turbo destekli motorlara doğru oluyor.

İki şirkette rekabetlerinde daha güçlü olmanın yanı sıra mantık kurallarını uyguluyorlar. Chevrolet’in 2.7L dört silindirli bir üniteyi Camaro’ya koyması bekleniyor. Ankete bakılırsa 2.7L, 314 ps güce sahip olacak ve 5.2 saniyede spor araca kalkış yaptırılacak.

Güncel Camaro motorları 6.2 V8, 3.6 V6 ve 2.0 T şeklinde.

2.0 T, 275 ps güce ve 400 nm torka sahip. Ortalama kalkışı 6 saniye olurken maksimum hız 240 km/h civarlarında. Elbette sağlam karakterli spor bir araç için bu değerler düşük. 335 ps güce sahip V6 seçeniği de benzer hissiyatları içeriyor.

Forumda 2.7L seçeneğinin yanına hibrit ünite geleceği söyleniyor. O zaman gücün 370 ps‘e fırlayarak, kalkış süresinin 4.4 saniyeye düşeceği aktarılmış.

Amerikalı şirket ikinci hibrit versiyonunu daha fazla güçle sunacak.

İkinci hibrit seçenceğinin ise Camaro’nun en büyük kalbi olan 6.2L V8‘e gelmesi planlanıyor. Benzinli kısmına gelecek yardımcı elektrik ünitenin Camaro’yu 461 ile 545 ps arasında besleyeceğine inanılıyor. Bu sefer değerlere bakıldığında 0-100 aralığının 3.7 saniyelere düşeceği ön görülüyor.

Ford Mustang Hybrid‘e doğrudan bir yanıt olarak Chevy, iki kısımda elektrik ünitelerini hazırlamaya başlamış. Elektrikli Mustang adına aslında fazla bir detaya sahip değiliz.

Yine de tahminlerin 2.3L Ecoboost dört silindirli motorun hibrit desteği sonrası 400 ps gücünde ve 5 saniye altında bir kalkış süresine sahip olacağı düşünülüyor.

Fiyatlandırma konusuna da değinilmiş. 6.2L V8 Hybrid‘in standart seçenekten 8.000 dolar fazla olması bekleniyor. 2.7L dört silindirli ünite de ise 4.000 dolar fazladan fiyatlandırma şeklinde düşünülüyor. Chevy’nin Camaro üzerinde gerçekleştireceğini düşündüğü planları sizlere aktardık. İki ezeli rakip yine birbirinin peşini bırakmayacak gibi duruyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum