Yatırım yapmaya başla!

Cadillac En Sonunda Karizma Sedan Konsepti “Escala”yı Hayata Geçiriyor!

Cadillac'ın lüks SUV'larından aldığı ilhamla gösterdiği lüks sedanı Escala'nın üretime hazır olduğu bildirildi!
Cadillac En Sonunda Karizma Sedan Konsepti “Escala”yı Hayata Geçiriyor!

Cadillac geçtiğimiz senelerde bakışlarıyla insanı mest eden konsept modeli Escala‘yı göstermişti. Ve lüks kavramının yeniden yazılacağının resmiyetiydi. Arada Mercedes’in tarif edilemez otomobili Vision 6 Cabriolet‘i tanıtmasıyla işlerin rengi biraz değişmişti. İkili arasında hangisi lüks karşılaştırmaları bile daha çıkmadan yapılmaya başlanmıştı.

Amerikalı şirket başlarda “SUV modellerden uyarladığımız ve gösteri amaçlı yaptığımız prototip bir araç” dese de üretimde olması için yapılan baskı gerçekti. Otomotiv dünyası bu zamanlarda lüks, teknoloji ve sağlamlık faktörlerine o kadar yoğunlaştı ki neredeyse her gün değişik haberler alıyoruz.

Lüks sedan’ın üretileceği haberi Motor1‘den geldi.

Hazırlık aşamasında, bizlere en baştan gösterilen şekillerde olmasına dikkat edileceği ve özellikle yaşam alanının akıl almaz teknolojilerle donatılacağı söylendi.

Cadillac’ın sunduğu en sıra dışı kavramı CT6’dan fazlasıyla büyük olacak.

Hatırlarsanız CT6’yı en son Super Cruise versiyonu ile otonom sürüş entegresiyle sizlere aktarmıştık. Marka dış yapısının son yıllarda formunu değiştirerek akıcı bir görünüm vermişti. İnce aydınlatma grupları ve heybetli duran karoser seçimlerine gitmişti.

CT6 ile olan boy farkı ise 5 cm civarlarında olacak. Yani yeni Escala diz mesafesiyle baya bir konuşulacak.

Şimdi merak edilen bir soruda CT6’ya ne olacak!

Tahminlere göre aynı üretim modelinde devam ettirecek ve artı olarak tek kapı halini de görebileceğimiz söyleniyor.

Kaput altında güçlü çift turbolu ünite olması bekleniyor.

4.2L hacimli bir V8 Escala için hazırlanmış. Değerleri hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Askıda olan ve çıkışı şüpheli olan modelin şimdi gerçekten üretim bantlarına alınacağını öğrendik.

Ancak premium sınıfta gidişata baktığımızda kızışma yaşanacağı belli. Mercede – Maybach yeni S650’yi gösterip hediyeler dağıtmaya başladı bile. Cadillac biraz daha hızlı olursa bence yetişebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum