Yatırım yapmaya başla!

Yenilenen 2020 BMW X1’e Yeni Kostüm ve Hibrit Güç Aktarma Organı!

BMW'ye 2009 yılından beri hizmet eden X1 SUV için bir yenileme programı hazırlanmış. 2020 model yılı için yapılan yeniliklerin başında X1'in plug-in hibrit elektrikli motora kavuşması.
Yenilenen 2020 BMW X1’e Yeni Kostüm ve Hibrit Güç Aktarma Organı!

Peki biz bundan sonra BMW X Serisi’nin hangisi olduğunu nasıl bileceğiz! Tek tip yüz tasarım anlayışının daha da yoğun hissettiğimiz bu zamanda BMW, ön bölümde gittikçe daha fazla yer ayırdığı böbrek ızgarasını yeni X1 için de hazırlandığını görüyoruz. Kompakt SUV geçişlerinde markasını 2009 yılından beri temsil eden X1, şimdi yenilenmiş haliyle karşımızda.

2015 yılında ilk yenilemesi yapılan aracın 2020 model yılıyla tarzında epeyce farklılaştırılmaya gidilmiş. Önceki facelift F48 çalışması da X1’de toparlayıcı bir etki yaratmıştı. Sportifliği biraz daha ön plana getirilen atletik SUV, şimdi farklı kaporta boya rengi, donanım ve hibrit motorla yeni sahiplerine gidecek.

2020 BMW X1 yenilemesi gerçek bir değişim olarak karşımıza çıkıyor.

Güncellenen X1’in hava girişleri diğer tüm ürün gamında olduğu gibi dik çubukları daha uzun ve çerçevesi daha büyük. Farlar eskisine nazaran LED’in kaş deseni tarafına benzetilse de halka duruşlarında estetiksel davranılmış. Aslında daha zengin üst klasman aracı gibi gösterilmiş.

X1’in diğer bölgelerinde tasarımsal ve değişime uğrayan parçalar var.

İlk söyleyeceğimiz ekstra olarak seçebileceğiniz 4 farklı jant tasarımı getirilmiş. Devamında aynalar logolu olanlarla değiştirilmiş. Renk revizesinde ise Jucaro Bej metalik, Misano Mavi metalik ve BMW Individual Storm Bay metalik gövde rengi boyalarıyla X1’i alabileceksiniz.

BMW’nin SUV aracı için yaptığı kokpit için aşırı değişime uğramış diyemeyeceğiz.

Çoğu parça aynı bırakılmış. Mesela spor direksiyon simidi, klima-müzik bölümü, koltuklar, torpido, kapılarda farklılaştırılmaya gidilmemiş. Kalite seviyesi yüksek tutulan kabinde vites kolu daha estetik halde sunuluyor.

Bilgi ve eğlence ekranı, şekil bakımdan farklı olarak 8.8 inç veya 10.25 inç büyüklük oranlarında tercih edilebiliyor. Döşeme kısımlarındaki kontrast dikişler ve dijitalleşen gösterge paneli de iç yenilikler arasında.

Yenilemeye alınan X1, Avrupa’da üç ve dört silindirli motorlarla hizmet verecek.

Avrupalılar, 1.5L Twin Power Turbo üç silindirli motordan 114 ps ve 270 nm tork alacaklar ve bunu X1 sDrive16d olarak sunulacak. xDrive25d, 228 ps ve 450 nm tork getirisi olan bir dizelle beslenmiş. Hacim olarak 2.0L dört silindirli.

Benzinli kısımda X1, xDrive25i ile 228 ps güç ve 350 nm torka sahip olacak. ABD’ye gidecek benzinli X1’de 2.0L hacimli bir motor 228 ps ve 350 nm torkla hizmet verecek. Ve isteğe bağlı olarak 4 tekerlekten çekiş sistemiyle tercih edilebilecek. Artı olarak bu aracın 6.3 saniyede kalkış yapabildiğini söyleyelim.

En büyük motor yeniliği X1’e gelen plug-in hibrit aktarım organı.

2020 yılının Mart ayında üretime alınması planlanan elektrik geçişli X1, xDrive25e olarak adlandırılacak. Bu versiyonda motor 123 ps ve 220 nm torku Twin Power Turbo‘dan alacak. Benzinli ünite ön tekerleklere güç verirken, arka tekerleklere 94 ps ve 165 nm tork üreten elektrik motoru güç aktaracak.

9.7 kWh‘lık pillerle desteklenen yeni X1, saf elektrik gücüyle 50 km civarlarında yolculuk imkanı tanıyacak. Genel bir yorum olarak; X1’in istenilen model yelpazesinde uydurulma girişimi iyi sonuçlanmış. Dış görünümde daha estetik ve göz alıcı duruşlar verilmiş. Kokpite dokunulmasa da motor seçeneklerine gelecek eklenti motorlu X1, elektrik dünyasında tercih edilebilecek kıvama getirilmiş. Yenilenen 2020 BMW X1 SUV’un değişimi için siz ne demek istersiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum