Yatırım yapmaya başla!

Gelecek Sene BMW 3 Serisi Üç Silindirli PHEV Motorla Üretilebilir!

BMW, gelecek sene bildiğimiz plug-in hibrit motorunun farklı bir versiyonunu 320e'ye 3 silindirli bir yapı altında 1.5L benzinli motorla sunabilir.
Gelecek Sene BMW 3 Serisi Üç Silindirli PHEV Motorla Üretilebilir!

BMW bir süredir modellerinde plug-in hybrid motorları kullanmakta. Verimlilik ve emisyon açısından şirketin yakalaması gereken oranları sağlayan melez motorun farklı bir versiyonun 3 Serisi‘nde kullanılabileceği söylendi. 2011 yılında kurulan alt hizmet markasının geliştirdiği motor doğrultusunda BMW, hibrit dünyasına iki farklı model çıkardı.

Onlardan birisi tasarımıyla beğeni kazanan i8 ve küçük kardeşi i3 imal edilmişti. 2014 yılında Almanya’da piyasaya sürülen i8’de 1.5L 3 silindirli motor kullanıldı ve elektrik gücüyle birlikte 374 beygir üretmesi sağlandı. 55 km saf elektrik enerjisiyle gidebilen i8’in motoru revize edilerek yeni 3 Serisi’ne hayat verebilir.

BMW, farklı segmentlerde 5 modeli üzerinde hibrit teknolojisini kullanıyor.

2016 yılından itibaren tüm BMW Plug-in Hibrit araçlarına iPerformance takısı getirildi. X5 xDrive40e’nin 2015 senesinde pazara çıkarılması ardından 225xe Active Tourer, 330e iPerformans ve 740e iPerformance markanın devam eden hibrit modelleri oldu.

Konu ile ilgili olarak BMWBlog, 3 Serisi’nin üstteki modellerin kullandığının dışında farklı bir plug-in hibrit yapısında gelebileceğini söyledi. 3 Serisi hibritin tahmin edilen üreteceği güç rakamı 248 ps. Çıkış gücünü sağlamak için 2.0L turbo dört silindirli 330e’nin altında konumlandırılan 320e monikerinin kullanıldığı iddia ediliyor.

Blog içerisinde verilen bilgilere bakıldığında 3’ün 1.5L üç silidirli bir yapıda ve yardımcı elektrik motoruyla gelebileceği konuşuluyor. Karşılaştırma maksatında bakıldığında 225xe Active Tourer ve Mini Countryman’de bulunan kombinden farklı gözüküyor.

Arkadan çekişli gidiş yapısına göre 3 Serisi’nin önemli bir gücü idare etmesi gerektiği söyleniyor. BMW’ye bazı soruların cevabı alınması için iletişime geçilse de sağlıklı bir cevap alınamamış. İpuçlarından alınan bilgiye göre 320e’nin 2020 yılının üçüncü çeyreğinde satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

Plug-in hibrit motorla buluşturulacak modeller arasında 1 Serisi ve X8 M’in de adı geçiyor. M140e olarak isimlendirilecek modelin altında 2.0L dört silindirli 400 beygir güç üretecek bir elektrikli motora sahip olacağı söyleniyor. X8 M’e geçildiğinde ünite daha olağanüstü bir şekil alarak 750 beygirlik bir V8 ile getirilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum