Yatırım yapmaya başla!

2020 Avrupa Yılın Otomobili Finalistleri Belli Oldu!

2020 Avrupa Yılın Otomobili ödülü için 35 aday içerisinden elemeler yapılarak kalan 7 modelin listesi verildi.
2020 Avrupa Yılın Otomobili Finalistleri Belli Oldu!

Her yıl olduğu gibi 2020 Avrupa Yılın Otomobili finalistleri belli oldu. Burada değerlendirme geniş kapsamlı yapılarak, bir aracın listeye girebilmesi için bütün olarak değerlendirmesi yapılmaktadır. Ekim ayından itibaren 35 model üzerinden yapılan değerlendirmede üyeler 7’ye indirildi.

Özellikler, donanım, sağlamlığın yanı sıra bir modelin listeye girebilmesi için en az 5 Avrupa ülkesinde aktif olarak bulunması gerekiyor. Ayrıca son çıkan modeller içerisinde olması gerekiyor. Bakalım finale kalan son 7 araç modeli neymiş?

Belirlenen 35 üye arasından da elemeler yapılarak adaylar 7’ye düşürülmüş.

Jüri Başkanı Frank Janssen, “Bu kısa liste, otomotiv sektöründeki mevcut gelişme yönlerini temsil ediyor. İçten yanmalı motorlarda elektrifikasyonun yanı sıra en yüksek standardın devam ettiğini görüyoruz.” dedi.

Alfabetik sıraya göre verilen Avrupa finalistleri BMW 1-Serisi, Ford Puma, Peugeot 208, Porsche Taycan, Renault Clio, Tesla Model 3 ve Toyota Corolla. Evet, listedeki çoğu model bizi şaşırtmadı.

BMW 1 Serisi’nin yenilemesinin tamamlanması ardından beklentileri karşılayan ve yüksek teknoloji donanımlarıyla, sınıfında gerekli olan atakları gerçekleştirebilecek bir model olarak aramıza katılmıştı. Çeşitli varyantlarının da göz ardı edilmediği 1 Serisi, final için 6 modelle daha yarışması gerekecek.

Tamamen yenilenerek abisi 508’in tasarım yorumunu kendisine alan 208, donanımsal açıdan sınıfının en iyilerden biri haline getirilmişti. Öte yandan Renault, çok fazla yatırım yaptığı Clio için 5. neslini hazırlamış ve sunulan özellikleri B sınıfının üzerinde olduğunu görmüştük.

Tamamen elektrikli modellerde Tesla’nın başlattığı oyuna dahil olan Porsche, mühendisliğini bir kez daha kanıtlayarak EV Taycan’ı S ve Turbo şekilde insanların hizmetine sunmuştu.

Ford’un bir süre bekletilmesi ardından yeniden üretime alınan Puma, demek ki kompakt SUV’lar içerisinde dikkat çekmiş. Dış görünümünde normal Ford modellerini hizasında götürülen Puma’nın listeye girişine biraz şaşırdık!

Dünyanın ilk seri üretim hibrit motorlarının mimarı Toyota’nın yeryüzünde en çok bulunan otomobili Corolla ile birleştirdiği yeni yakıt sistemi biz de dahil olmak üzere birçok kişiden takdir almıştı. O yüzden Corolla’nın da listede yer alması bizi şaşırtmadı.

Liste hakkında yorum yapan Janssen, “Elektrikli araçlar, Porsche Taycan’ın yanı sıra Tesla Model 3 tarafından temsil edilmekte, aynı zamanda Peugeot 208’in elektrikli versiyon olarak kullanabileceği kitle pazarına girmektedir. BMW 1 Serisi, içten yanmalı motor teknolojisinin hala büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çiziyor.” dedi.

Jüri, Şubat ayının sonunda yapılacak son oylama sonrasında başarının sahibini açıklayacaklar. Planlara göre bu açıklama 2 Mart’ta 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda söylenecek. Hatırlatma maksatlı; geçtiğimiz sene finalistler içerisinden sıyrılarak Avrupa Yılın Otomobili ödülünü Jaguar’ın I-Pace SUV modeli almıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum