Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model S Rakibi Audi e-Tron GT’de Sona Yaklaşılıyor!

Audi, e-tron SUV'un ardından hazırlık aşamasında olduğunu söylediği e-tron GT'nin bazı özelliklerinden bahsetti!
Tesla Model S Rakibi Audi e-Tron GT’de Sona Yaklaşılıyor!

e-Tron GT’yi acaba daha önce nerede gördüm diye düşünmüş olabilirsiniz! Biz hemen söyleyelim; Audi’nin ilk elektrik aracı e-tron SUV için de aynı kıyafet hazırlanmıştı. İkinci çalışmanın yapısal diline baktığımızda ise, dört kapılı oluşu Tesla Model S’e bir rakip geldiğini anlatıyor.

Alman markanın son jenerasyonuyla yollara çıkardığı A7 Sportback‘e bakmak, e-tron GT’nin üzerindeki kamuflajı kaldırmaya yetebilir. Elektrik alanındaki atılımlarını biri SUV olmak üzere dört kapılı bir sedanla devam eden Audi, e-tron GT’yi sağlam temeller üzerine inşa ediyor!

Audi’nin aşağı yukarı bundan sonraki araç şekilleri belli.

Yeni Audi e-tron GTGenel hatları görsek de, parçaların duruş hallerinde dokunuş yapıldığını farkediyoruz. Led düzeneğinin aydınlatma içerisinde konumlandırılış şekli diğer Audi sınıflarına göre farklı.

Ingolstadtlı markanın normalde devasal açıklığa sahip panjuru elektrikli olmasından dolayı kapalı. e-tron GT‘nin tampon kısmına odaklandığımızda Mercedes ve Lexus’un çok kullandığı kenar açıklıklarına rastlıyoruz.

Tesla Model S için ciddi bir rakip sayılabilir.

Yeni Audi e-tron GT ÖzellikleriDünya otomotivinin aslında şu anda tek derdi Tesla’nın hakim olduğu pazara girip, başarılı olmak. Audi mühendisleri buna göre çalışarak, elektrikli GT modelin aktarım organlarını hazırlamışlar.

Yapılan veri değerlendirmesinde e-tron GT’nin maksimum 200 – 225 km/h hızlara çıkacağı ve ortalama 5 saniye civarlarında kalkış yapabileceği aktarıldı. Eğer ki değerler böyleyse Elon Musk tarafından “daha çok fırın ekmek yemeniz gerekir” sözlerini duyabiliriz!

Senaryonun diğer sayfasında ise Porsche’nin tamamı elektrikli Taycan modeli yer alıyor. Aynı gruba mensup bu bu iki model, birbirlerinin beden ve ruhlarını taşıyacaklar.

e-tron GT sahipleri araçlarını aldıktan sonra istedikleri kadar, çekinmeden gezebilecekler. Ve yakıt ikmali için beklemelerine de gerek olmayacak. Keza Audi çok sevdiği müşterilerine e-tron GT bataryalarının 12 dakika dolabildiğini söyleyecek. Gelişmeler şimdilik bu kadar. Bundan sonra Audi’nin ikinci tamamı elektrikli Sportback modelinin adım adım üstündeki kamuflajı atmasını bekleyeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum