Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin’in 2020 DBX SUV’u için Çektiği Test Klibi!

Aston Martin yeni DBX SUV'unu geliştirirken bir yandan da yol koşullarındaki sürüş modlarını anlatan bir klip yayınladı.
Aston Martin’in 2020 DBX SUV’u için Çektiği Test Klibi!

Aston Martin’in DBX Concept olarak lanse ettiği ve sonradan Varekai adını verdiği ilk SUV‘u için yetenek odaklı bir klip çekmiş. Sona doğru hızlı adımlarla ilerlenirken İngiliz ekip, arazi aracının Pirelli’nin Arctic Circle test yollarında neler yapabildiğini göstermiş. Aston’un 4×4 alanında birden tetiklenmesini Bentayga’dan sonra gelen Cullinan sağlamış olabilir. Vücut yapısına baktığımızda da Verakia, Urus ve Levante‘ye daha yakın bir rakip olarak gözüküyor.

İddialar büyük! Aston Martin uzun soluklu SUV çalışmasına “dünyanın en yeteneklisi” olarak nitelendiriyor. Buna katılıyoruz zira dünyada araç kalitesini kesinlikle bozmayan ve aynı çizgide ilerleyen birkaç firmadan birisi. Buyurun DBX-Verakia’nin klibiyle birlikte hangi ekipmanlarla donatılacak onlara bakalım.

Önceki Verakai yazımızda olduğu gibi kamuflaj üzerinden çıkartılmamış.

İzlediğimiz heyecanlı klipte, 4×4 araçlar için en zor olan kaygan zeminler üzerine kurulu sisteme odaklanmamız istenmiş. Aston Martin Baş Mühendisi Matt Becker, ” DBX’in çok çeşitli arazi yüzeyleri için hazır olması gerekir, bu nedenle aracı normal günlük durumlarda test etmenin yanı sıra, zor koşullarda test etmemiz gerekir. Arktik koşulların otomobilin erken dinamiklerini değerlendirmelerine ve alçak tutuşlu yüzeylerde emin adımlarla ve güven uyandırıcı olmalarına yardımcı olmalarını sağlamaya çalıştık.” dedi.

Sürüş modları hakkında tam bir bilgi verilmese de baş mühendisin dediğine göre tüm yol koşullarına göre aracın hazırlıklı olacağını aktarıyor. Bu da diğer rakiplerinden elde ettiğimiz analizlere bakarak 5 farklı sürüş pozisyonunda gelebileceğini düşünüyoruz. Son yıllarda premium hızlı SUV alanında inanılmaz genişlemeler olduğu için Aston Martin gibi bir şirket işi asla şansa bırakmayacak.

Kaynaklardan edindiğimiz ayrıntılarda DBX’in yine AMG kaynaklı motorları kullancağını öğrendik. Hatırlarsanız güzelliği ile büyüleyen DB11‘in kalbinde AMG’nin V8’i atıyordu. Alman teknolojili motorun tercih edilmesindeki en büyük sebeblerden birisi hafif olması.

4.0L çift turbolu V8, Vantage’de 503 ps 850 nm torkla görev almaktaydı. Yeni İngiliz SUV içinde benzer rakamların olacağını söylemek mümkün. DBX, yılın dördüncü çeyreğinde gösterilerek, Gallerde’ki St Athan tesisinde üretime alınacak. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum