Yatırım yapmaya başla!

Aston Martin’in Sıfırı Üretilecek 1964 DB5’in Donanımları Sizi Hayrete Düşürecek

Aston Martin yeniden üretime alacağı 1964 DB5'e James Bond için koyulan mekanizmalara yer verilecek...
Aston Martin’in Sıfırı Üretilecek 1964 DB5’in Donanımları Sizi Hayrete Düşürecek

Aston Martin, aklı halen daha eskide kalmış veya 60’lı yılların otomobil rüzgarını nefesine çekmek isteyenlere çok özel bir çalışma yapacağını söylemişti. 1964 yapımı James Bond Goldfinger‘ı bilmeyen yoktur. İngiliz casusluk ve macera filminde Sean Connery ve Honor Blackman gibi yıldızlara yer verilmişti. Bir yıldız daha vardı ki o da filmle ilk defa dünyaya tanıtılan Aston Martin DB5 efsanesi.

Belki ileride emisyon durumlarına takılabilir diye klasik araçlarını elektrikliye çevirmeye karar veren İngiliz firmanın son bombası, 1964’te üretilen seriyi sıfır şekilde orijinal olarak yeniden çıkartacak. Yeni imalatta araca verilecek donanımlara hayret edeceksiniz!

Klasik arabalar belki ilginizi çekmiyor olabilir ancak 60’lı 70’li yılların Aston’ları günümüz modellerinin hepsinden güzel ve sağlam.

Tasarım açısından son nesil bir Vanquish veya DB11 hayranlık duygularımızı açığa çıkartıyor. Peki neden her şey güzelken premium marka üreticisi eskiye dönüyor. Düşünülmesi gereken bir şey! Diyebiliriz ki ilk düşüncesinin satacağı yüksek fiyatlardan dolayı para kazanması.

Sınırlı adet üretimi yapılacak sıfır 1964 DB5’in 3.5 milyon dolar fiyat etiketi olacak. Her zaman olduğu gibi sahip olunacak araba çok ulaşılabilir bir makina olmayacağından ücret konusuna yorum yapmıyoruz.

DB5 canlandırılmasını çok ciddiye alan Aston Martin, James Bond filmindeki haliyle aracını getirecek.

Goldfinger’da kullanıldığı gibi dediğimizde belki normal karşılayacaksınız ancak İngiliz ekibin koyacakları donanım takviyeleri sizleri kesinlikle şaşırtacak. Araç üzerinde Bond için yerleştirilen silahlar olacak. Dönüş sinyallerinden dönerli bir silah çıkacak.

Kaputun üzerinde kayar kapak altına, bir aracı delik deşik edecek kadar güçlü, çift taraflı makineli silah gizlenecek. Arkadan gelen düşmanlara yönelik değişecek ekipman için aşağıya geçiyoruz.

1964 DB5, giderken size arkadan saldıran düşmanlar için bir dizi önlem paketi sunacak.

Tamponunuza yapışan ve taciz edecekleri kör etmeye yarayan “duman bombası” ve asfaltı kayganlaştıracak yağ dökme mekanizması da DB5’de olacak. Bunlarda yeterli değilse ön tamponda da olan arka çarpışma koçları mekanizması dışarıya çıkacak.

James Bond’un tehlikeli hayatı için hazırlanan DB5’in koltukları da “fırlatmalı ejektör koltuklar”ı donanımlarda olacak. Belki tavandan fırlayıp gitmeyeceksiniz ama Aston’un müşterilerine sürprizi olabilir.

İngiliz temsilcinin “fantazi arabalar” çalışmasının Warwickshire tesislerinde yapılacağı söylendi. 3.5 milyon dolarlık fiyat etiketini fazla buluyorsanız, 1964 model DB5’in temiz kalmış örneğinin yaklaşık 6 milyon dolara satıldığını söylemek istedik.

Sınırlı sayı üretim modelinin bir veya iki tanesi açık artırmaya çıkarak parası yardım kuruluşlarına aktarılacak. Yapılan ve garipsediğimiz bir açıklama ise yukarıda bahsettiğimiz ekipmanla üretilecek DB5’lerin yasal yollarda kullanımlarının yasak olması. Gelecek tüm savaş silahlarının aktif olduğu söylense de kullanılabilirliğinin sınırlı olacağı düşüncesi ağır basıyor. Peki İngilizlerin 55 yıl sonra kopya DB5 üretimi hakkında sizin yorumlarınız neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum