Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Alfa Romeo 7 Kişilik Castello SUV’un Hazırlıklarına Başladı!

Alfa Romeo, Stelvio'dan sonra 7 kişilik 4X4 modeli Castello'ya hazırlanıyor.

İtalyan Alfa Romeo, belirli bir süre yaşadığı durgun zamanlarına karşı inanılmaz işlerle dünyaya dönüş yapmıştı. Alfa en büyük özelliği insanların gözünde kalitesi ve değeri hiç bir zaman bitmeyen bir marka olması. Lüks klasmanda 166, orta sınıfta 156 ve 159 gibi yakın tarih modelleriyle ağırlığını korumuştu. İtalyan temsilcinin son zamanlardaki en büyük patlaması Giulia ve Stelvio araçlarını asfalta indirmesi olmuştur.

Pistlerin en hızlı SUV modeli Stelvio‘nun ardından Alfa, şimdi de hacimce daha büyük olacak Castello SUV hazırlığına girdiği söylendi. Bunu Seat’ın yaptığı ile aynı diyebiliriz. İspanyol ekipte Ateca’dan daha büyük 7 kişilik Terraco‘yu göstermişti. Bakalım geleceğin Alfa Romeo SUV’u için planlar ne doğrultuda.

Muhtemelen Castello’da, Giulia temellerinde olacak.

60’lı yılları saymazsak şirketin son zamanlardaki kurtarıcısı Giulia sedanı olmuştu. 2.0L 200 ps, 2.2L 150 ps dizel, Veloce 2.0L 280 ps gibi türevlerin haricinde Alfa öyle bir şey geliştirdiki tek kapılı spor arabalar dahi kenara çekilmek zorunda kaldı.

Geliştirdiği 2.9L V6 motoruna 510 ps gücü naklederek, Giulia’ya 3.9 sn kalkış sağladı ve 307 km/h maksimum sürate çıkartabildi. Aynı şeyler Stelvio SUV’a da yapılarak bazı rekorların haneye yazılması sağlandı.

Castello’da aynı elektronik ve mekanik temeller üzerine şekillendirilecek. Yukarıda diğer modellerin geçmiş ve özelliklerinden bahsetmemizin nedeni budur.

Markanın ilk saldırı silahı olan Giulia’nın platformunun kullanılmasıyla maliyet kısmı da düşecektir. Castello, eğer ki 7 kişilik yani fazladan 2 koltuklu olacak ise ölçü rakamları Stelvio’dan fazla olmak zorunda.

Yapılan vücut ölçüsü tahminlerinde Castello’nun Stelvio’dan 20 cm uzun olacağı. O da 4.90 metre olacağı anlamına geliyor.

Giulia ve Stelvio’nun agresif 2.9L V6’sı da Castello’da kullanılacak.

Yine söylentinler içerisinde 510 ps‘lik bir güç oranı geçiyor. Auto Moto‘ya göre de 2.9L V6’nın yenilenmesi söz konusu. Anlaşılan Alfa Romeo bir adım daha ileri giderek daha yüksek gücü taşıyacak ünite yapmak istiyor.

İtalyan temsilci, Castello ile Kuzey Amerika pazarında söz sahibi olmak istiyor. O yüzden üzerindeki çoğu geliştirme istenilen bölgeye göre şekillendirilecek. 7 kişilik İtalyan‘ın 2020 yılında lansmanı yapılması bekleniyor.

Ancak 2019 yılının sonlarına doğru da Alfa Romeo’dan sürpriz gelebileceği de dip not olarak söylendi. Araç hakkındaki gelişmeler şimdilik bu kadar. Dijital olarak yorumlanan görseller, olabilecek şekilleri üzerinde taşıyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle