Yatırım yapmaya başla!

Acura, Spor NSX İşçiliğinin Aynısını Özel Üretim TLX PMC Sedana Uygulayacak!

Acura, New York Fuarı'na NSX'in özel bileşenlerine sahip, el yapımı üretilecek TLX PMC Edition'u gösterecek.
Acura, Spor NSX İşçiliğinin Aynısını Özel Üretim TLX PMC Sedana Uygulayacak!

NSX, Honda grubunun yegane süper spor otomobilidir. Görünümündeki sıra dışılık, onun Japon kimliğini bir İtalyan veya Almana çoğu noktada itici gelebilir. Özel araç kategorisinde imal edilen NSX, aynı zamanda Acura logosunu da üzerinde taşıyor. Adını hibrit destekli güç ünitesiyle fazlasıyla duyuran NSX’in genetik yapısı, şimdi sedan TLX’e de geçiriliyor.

Denilene göre ikonik tek kapıyı oluşturan mühendis ve teknisyen grubu, TLX’in pahalı ve özel sürümü olan PMC‘yi de ele alacak. Bu şu demek oluyor; belirli üretim zamanı olan lüks sedanın daha uzun vakitlerde tamamlanacağı. Bakalım NSX ruhunda TLX nasıl olacak!

TLX’i 2018 model yılı ile sizlere sunduğumuzda, parça bileşen ve şekillerinin ne kadar bakılası olduğundan bahsetmiştik.

2020 Acura TLX PMC EditionAcura’nın herhangi bir modeline bakmanız, marka çizgilerini anlamanızda yeterlidir. Araç sınıfı fark etmeden, mesela RDX SUV’a baktığınızda da tasarımın inceleğini anlayabiliyorsunuz. TLX’in göze çarpan ilk değişim ve göze çarpanı dış gövde rengi.

NSX’ten başka bir modele verilmeyen o ünlü kırmızı, özel izinle TLX’i de süsleyecek.

2020 Acura TLX PMC Edition Özel BoyaTLX PMC Edition, amiralin Valencia Red Pearl’ı ile boyanarak kendine özgün bir canlılık ve kontrasta sahip olacak. NSX’e ait olan bu boya, özel nano teklojisiyle araca atılıyor. Özel sürüm TLX’de pahalı kategori ürünleriyle inşa edileceğinden, sadece boya süresi ve denetiminin 5 gün kadar zaman alacağı söylendi.

İşin içerisinde Acura varsa karmaşık teknoloji ve araç yapımı da beraberinde geliyor.

2020 Acura TLX PMC Edition 19 İnç JantlarValencia Red Pearl ile kaplanan TLX PMC’nin diğer dış aksamlarının NSX’e benzetilmesi kalıyor. 3D görünümlü ızgara kısmında başlayan parlak piano siyahı, tamponun hava bölmelerine ve çerçeve kısımlarına veriliyor.

TLX’in alt yapısında da PMC dönüşümlerini görebiliyorsunuz.

Acura mühendislerinin tonlarını ayarladığı özel sesleri çıkartan egzoz grubu, koyu renk 4 inç şeklinde TLX’e monte edilecek. Asfalta temas kısımlarında ise 19 inç, siyah boyalı jant gurubuna yer verilmiş.

Teknisyenler kokpit değişimlerini ihmal etmiyor.

NSX’e her şeyiyle uyması için TLX PMC’nin kokpiti Alcantra kaplamayla özelleştirilecek. Koltuk ve bazı aksamlar Milano siyah deriyle taçlandırılacak.

Dış gövdedeki şekerleme rengine takım olacak iç dikişler de kırmızı olacak. Sınırlı bir sedan oluşundan dolayı kabin içerisinde çıkış numarasını gösteren plakaya yer verilecek.

Süreçleri el yapımı devam edecek TLX PMC’nin teknoloji tarafı da unutulmamış.

Kaplama kısımlarında Alacantra ve Milano gibi pahalı malzemelerden sonra ekstra donanımlarına bakalım. Apple CarPlay ve Android Auto bağlantıları olacak. Acura’nın en üst donanımlarına verdiği 10 hoparlörlü ELS Studio ses sistemi, kablosuz şarj, Surround görüş kamerası ve AcuraWatch aktif güvenlik takımı ile müşteriye teslim edilecek. Çoğu yapım süreci elle devam edecek TLX PMC Editon’un satış fiyatı 50.000 dolar olarak belirlenmiş.

Acura marka yetkilisi Jon Ikeda, “PMC’yi yalnızca NSX’i oluşturmak için değil, Acura’ya sınırlı sayıda modelin el yapımı üretimini keşfetme esnekliğini vermek için tasarladık. TLX ve MDX PMC Sürümü, bu eşsiz özelliğin avantajlarından ilk yararlananlardı ve ek seçenekleri araştırmayı düşünüyoruz.” dedi.

Her detayı birinci sınıf olarak düşünülen özel sürüm Acura sedanın sürekliliği var mı bilgi verilmedi. Kokpite yapıştırılacak plakalara bakılırsa seriden 360 adet üretilecek. Gelecek hafta New York Fuarı’na getirilecek TLX PMC’nin yanında Ikeda’nın dediği gibi bir de MDX PMC olacak. Geri kalan detaylar için Amerika fuarında görüşmek üzere.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum