Yatırım yapmaya başla!

TNGA Platformundan Çıkacak Yeni Toyota Yaris’in İlk Tasarım Detayı!

Toyota'nın yaklaşan B sınfı aracı Yaris'e ilk tasarım yorumları gelmeye başladı!
TNGA Platformundan Çıkacak Yeni Toyota Yaris’in İlk Tasarım Detayı!

Toyota’nın kompakt B sınıf aracı Yaris, yeni dönemine hazırlanıyor. Geçen ay Nürburgring’te test görüntülerini aldığımız model, çıkışına gün sayıyor. 1999 yılında Starlet sonrası gelen Yaris, çok da popüler değil. Bunu Fiesta, Polo, Corsa gibi mini modellere karşı insanların ilgisinden ölçebiliriz. Toyota’nın asıl işi Corolla’yı her döneminde en iyi yapmak ve SUV dünyasındaki kalitesini bırakmamak. Üst tarafta da zaten Lexus layıkıyla işi götürüyor.

Kalite anlayışında sınıfında çok iyi olsa da Yaris’e olan ilgi belirli ülkelerde çok görülüyor. 2020 model yılı olarak TNGA-B mimarisinde üretime alınacak model için en yakın tasarım örneği sergilendi…

Yaris’in teknolojik ve TNGA’nın verecekleri dışında kupasında sevilecek bir hareketlilik gözlemledik.

2020 Toyota Yaris İlk Tasarım YorumuBazı prototip görüntüleri ve Toyota marka tasarımlarının tahminleriyle, Yaris için bir yapı ortaya çıkartılmış. Güncel 3. nesil Yaris ve türevlerinin bir Fiesta veya Clio kadar insanları kendine çeken bir tarafı yoktu. 4. Jenerasyon için tasarımcılar sanırız resimdeki gibi bir far şekillerini benimseyecek. Keza yolda yakalanan test araçları ona işaret ediyordu.

Tampon açıları genişletilmiş ve araca daha sert görüntüler verilmiş. Geniş ızgara geleneği önceki “X” tipinin dışında, daha oval ve geometrik şekillerde. Spor duruşlar ön planda tutulmuş.

Profilde daha farklı görünümler verecek Yaris’in B sütundan düz başlatılan ve son sütunda yukarı doğru ovalleşmiş bir tipte olacak. TNGA’ya göre mini aracı hizaladığımızda, aks aralığında bir uzatma olacak. Rakipleri kadar geniş alanlar sunamayan Yaris’in son neslinde bunu iyileştireceğini düşünüyoruz.

Genel yapı olarak Toyota B sınıf aracına insanların daha fazla ilgi göstereceğini sanıyoruz. Platformun getirileri sadece şasi, panel veya dış tasarımdan ibaret değil. Kokpit tarafında da farklı odak noktaları olacak.

Yaris 4, abilerinden faydalanacak.

Bağlantı özelliklerinde sınıflar arası fark kalmadı desek yeridir. İnsanların konfor anlayışlarına daha fazla hizmet edildiği bu dönemde şirketler yüksek kaliteye önem veriyor. RAV4 ve Corolla’nın merkezlerinden bulunan dokunmatik ekran Yaris’in de üst kısmında monteli olacak.

Ekran, ilginç şekilde Android Auto ve Apple CarPlay‘i destekleyecek. Toyota’nın pek de yaptığı bir şey değildi! Öte yandan, Qi kablosuz şarj platformu sunulacak.

Japon markanın gelişmiş sürüş güvenliği özelliklerinin toplandığı Toyota Safety Sense 2.0 sürüş güvenliğinin standart olması bekleniyor. Paket içerisinde yaya algılama, ön çarpışma uyarıcısı, direksiyon kontrol yardımı, şerit takip asistanı, otomatik uzun far yardımı ve yol işaretlerini tanımayı kapsıyor.

Yaris’in gelecek neslinde kullanılacak motorların hangisi olacağına dair tam bir kesinlik verilmemiş.

Dizeli hayatından tamamen çıkartan Toyota’nın son geliştirdiği ünite tiplerinden olan 1.2T ile Yaris’i üretebilir. 1.5 Hybrid, yine görevine devam edecek.

CH-R ve Corolla’da kullanılacak 1.8 Hibrit motorun Yaris’in standart şeklinde sunulmayacağını düşünüyoruz. Düşüncemiz bu motorun GR Sport versiyonunda olacağı.

Tanıtım tarihi 2019 Ekim ve Tokyo Motor Show‘da bekleniyor. İlk olarak Avrupa versiyonları gönderilecek ve sonrasında Amerika ve diğerlerine ihraç edilecek. Şu anda tam bir yorum yapmak doğru olmayabilir.

O yüzden bu ayın sonlarına doğru tasarımcılar daha yoğun şekilde 4. neslin Yaris’in şekil tahminlerini yapmaya çalışacaklar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum