Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

2019 için İyimser Olmayan Uzmandan “ABD Hisseleri %20 Düşecek” Yorumu Geldi!

2019’un çok zorlu bir yol olacağını öngören uzman, ABD hisselerinde yüzde 20’lere varan düşüşler beklediğini söyledi. Detaylar aşağıda;
2019 için İyimser Olmayan Uzmandan “ABD Hisseleri %20 Düşecek” Yorumu Geldi!
Yorum

ABD ile Çin arasındaki gerilimin başı çektiği küresel riskler, uzmanları ve ekonomi dünyasının önde gelen isimlerini endişelendirmeye devam ederken bir yeni yorum da yatırım danışmanlığı şirketi Bubba Trading’in baş stratejisti Todd Horwitz’den geldi. Halihazırda bu ay etkili bir fiske yemiş olan ABD piyasalarının gelecek yıl yüzde 20’ye varana kadar düşebileceğini öngören Horwitz, gelecek yılın çok sert geçeceğini söyledi.

Bu yıl S&P 500 ve Nasdaq gibi ABD’nin önemli endeksleri yüzde 10’ların üzerinde düşüş yaşamışken 2019’un “çok zorlu” geçeceği yönündeki yorumlar, tedirginliği bir kat daha artırdı. Zira uzman, ABD hisselerinin yüzde 20 düşebileceği öngörüsünün yanında, uzmanları adeta ikiye bölen resesyon ihtimaline dair de pek iyimser konuşmadı.

Stratejist Todd Horwitz; “bir durgunluğa gireceğimizi ve gelecek yılın piyasalar için çok zor bir yıl olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Horwitz 2019 Zorlu Bir Yıl ve Resesyon Öngörüsü “Zayıflayan ekonomi nedeniyle devam eden bu tür şeyler yüzünden çok zor zamanlar geçireceğimiz kanısındayım” diyen stratejist, büyük sorunlardan bir tanesinin borçlar olduğunu dile getirdi ve “bu ülkede çok fazla borç var” dedi. Bu noktada, Securities Industry and Financial Markets Association verilerine göre, Amerika’daki toplam şirket borcunun 2018’in yarısına kadar yaklaşık 9.1 trilyon dolara yükseldiği belirtildi.

ABD bankalarının bir kez daha aşırı kaldıraçlı olduğunu kaydeden Horwitz, bu durumun bilançolarda iyi görünse de çok sürmeyeceğini aktardı.

Horwitz 2019 Zorlu Bir Yıl Olacak Parasını böyle bir ortamda nereye koyacağı yönündeki soruya ise piyasalarda her zaman bir değer olduğunu söyleyerek cevap verdi. “Büyük bir emtia yatırımcısıyım çünkü çok düşük fiyatlı olduklarını düşünüyorum” sözlerini kullanan Horwitz, hisse senetlerine gelince ise yatırımcılara temelde güçlü ve gerçek bir değerde fiyatlandırılmış şirketleri kovalamalarını tavsiye etti. Yine de fiyatların aşağıya gidebileceğini unutmamaları gerektiğinin de üzerini çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu