Yatırım yapmaya başla!

Tüketici Raporlarına Göre En Güvenilir Araç Marka ve Modelleri Belli Oldu!

Tüketicilerden toplanan geri dönüş ve anketlere göre en iyi otomobil modelleri listesi açıklandı.
Tüketici Raporlarına Göre En Güvenilir Araç Marka ve Modelleri Belli Oldu!

2019 yılı için Consumer Reports’un en iyi 10 otomobilini açıklaması ardından, yeni bir tüketici raporları yayınladı. Araç kullanıcılarının görüşlerine göre hazırlanan raporlarda ilginç sonuçlar çıktığını söyleyebiliriz. Yıllık Otomobil Güvenirlik Anketi’inde Japon firmalar yine kişilerin gözünde en iyisi olarak değerlendirilmiş.

Ancak Amerikan araç modellerinin bazıları için insanlar kötü yorumlar yapmışlar. Böylelikle sıralamadan düşerek, akıllarda şüphe bırakmış. Yine de Amerikalı markaların hepsi bu şekilde değerlendirilmemiş. Tesla’nın gelen anket ve rapor sonuçlarına göre açıkları kapattığını gördük. İşte detaylar;

Consumer Reports’un geçmişte eleştirdiği Tesla, şimdi çok farklı şekilde değerlendiriliyor.

Consumer Reports Tesla’yı geçmişte insanların görüşleri üzerinden oldukça eleştirmişti. 2019 yılına baktığımızda Tesla’nın güvenirlik oranı önceki senelere nazaran yükselmiş. Model 3 ve Model S “Tavsiye Edilen” araç değerlendirilmesinde gösterilmiş.

Tüketici Raporları’nın üst düzey oto test direktörü Jake Fisher, “Tesla Model 3, şirket tarafından sık sık tasarım değişikliği için yenilendi ve talebi karşılamak için üretimi artırıldı.” yorumunu yaptı.

Yani bakıldığında Model S ve Model 3, herkesçe tavsiye edilen araç modelleri içerisinde yer aldı. Güvenilirlik konusunda 30 üzerinden 23. sırada yer alsa da Model X için de görüşler değişmiş.

En güvenilir araçlar Japon marka ve modelleri.

Amerika’nın en çok tercih ettiği marka bildiğiniz üzere Toyota! Ortalama olarak öngörülen güvenilirlik puanı 81. Sıralamanın en başında “Lexus” geliyor. Takip eden markalar 77 puanla Mazda ve Toyota. Listenin ilk 19 sırasında yer alan Porsche 75, Genesis 71, Hyundai 69, Subaru 68, Dodge 63, Kia 62 ve Mini 59 puan almaya hak kazanmış.

Cadillac markası için halk, son zamanlarda memnun kalmamışa benziyor. 23 puan alan Cadillac’ın ardından Alfa Romeo 27 ve Acura 29 puan almaya hak kazanmış. VW’ye baktığımızda 33, Jeep ise şaşırtıcı derecede 35 puan almış.

Geçen yıla göre Volkswagen 9 puan kaybederek nedeni Tiguan ve Atlas SUV’a bağlanıyor. Consumer Reports’a göre VW, “elektrikli ekipman, araç içi elektronik ve emisyon” konusunda düşüş yaşamış. Tüketici Raporları, Acura RDX’in yanı sıra Audi A6 ve Q8’den bahsedildi.

Yeni modeller arasında Chevrolet Silverado/GMC Sierra 1500 ve BMW 3 Serisi ve X5 de görüş açısından iyi puanlar almamış. Gelelim en çok şaşırtan kısma. Güvenilirlik açısından 4 puan alan Chevy Colorado ve 5 puan alan Chevy Camaro‘ya karşı insanların güveninin bittiğini gösteriyor.

Chevy’nin nasıl bir politika izlediğini bilmiyoruz. Şu var ki insanlar araçlarında sık arıza veya farklı şeyler yaşamadığı sürece bu şekilde kötü yorumlanmaz. Bakalım gelecek Consumer Reports listesinde bu sıralama nasıl değişecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum