Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

2019 Mercedes G-Wagon’un Euro Ncap Çarpışma Testi2019 Mercedes G-Wagon’un Euro Ncap Çarpışma Testi

Mercedes’in ikonik SUV modeli G-Wagon‘un sağlamlık testleri gerçekleştirildi. Yapısı ve karakterini bozmadan uzun yıllardır markasına hizmet veren G, yine çok iyi sonuçlar çıkardı. Çarpışmalara maruz bırakılan versiyon, G-350d. 5 kapılı arazi aracı yetişkin yolcu korumasında %90, çocuk korumasında %83, yaya korumada %78 ve yardımcı güvenlik ekipmanlarından da %72’lik bir sonuç  çıkardı.

İleri teknolojiyle donatılan büyük off road aracı, temsil ettiği sınıfta ayrıca en pahalı örneklerden birisi. İnsanlar onu tercih ediyor çünkü, verdiği güven duygusu 40 yıldır değişmedi. 2019 model yılının ardından ön görünümde modernleşmeye gidilerek, farlar full LED teknolojisine kavuşturulmuştu.

Son zamanlarda çıkan tüm araç kaza testlerini gerçekleştiren Euro Ncap’ın en son Jaguar çalışması olmuştu. İngiliz markanın elektrikli lüks SUV’u I-Pace yapılan zorlayıcı testlerde başarılı geçmişti. Bunun yanında insanların çözmediği bir şeyde Tesla Model X’in motorsuz şekilde kazandığı başarılar.

Sonuç olarak gelişen teknolojik yardım sistemlerinin de dikkate alındığı Euro Ncap’tan geçmek artık biraz daha zorlayıcı oldu diyebiliriz. Video içerisinde izlediğimiz gibi yaya uyarı, otomatik frenleme ve şerit takip gibi sistemlerde dikkate alınıyor.

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur